Londër, Antonio Conte i shpëton tragjedisë!!!

Postuar: 12/01/2018 - 14:04

Një aventurë e hidhur për Antonio Conte! Teksa po drejtonte stërvitjen e Chelsea në Cobham, rreth 10 kilometra larg Londrës, makina e tij u shkatërrua krejtësisht nga një vetratë që u rrëzua nga çatia e një godine, si pasojë e erës së fortë.

Lajmin e ka bërë të ditur tabloidi “The Sun”. I shpëtoi tragjedisë mrekullisht edhe Steve Atkins, zëdhënësi për shtyp i Chelsea, që në atë moment po shkonte të lëvizte makinën e trajnerit që ishte e parkuar…Ngjarja u pa nga kamerat e vendosura në kompleks.

“Shihet Steve që po shkon drejt makinës së Antonio, pastaj befasisht vetrata bie me një shpejtësi të madhe duke mbushur me copa xhami të gjithë parkimin, – tregon roja e sigurisë së klubit “blu”. – Steve ka ngelur i shtangur nga ngjarja që mund t’i kishte kushtuar jetën, ndërsa makina e trajnerit është shkatëruar.”

Vetrata ka rënë pikërisht nga kati ku është zyra e Conte. Makina “Nissan” e trajnerit përdoret shpesh edhe nga bashkëshortja e tij.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në kampionatin amerikan të basketbollit është shënuar një sherr me grushta në ndeshjen Orlando Magic-Minnesotta Timberwolves.

Ish presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, ka hedhur edhe ai hipotezat e veta me fatin e sezonit të ardhshëm për Realin e Madridit.

Këtë vit, dy gara të reja i shtohen kalendarit të Formula 1: Franca me pistën “Paul Ricard” dhe Gjermania me Hockenheim.

Ai është një emision i njohur për surprizat ironike që gazetarët e tij u bëjnë të ftuarve apo personave të caktuar që bëhen protagonistë

Një tifoz i Atleticos së Madridit është qëlluar me thikë, para fillimit të sfidës mes vendasve dhe Sevillas, të vlefshme për Kupën e Span

Barcelona ka bërë zyrtare ditën e sotme rinovimin me mbrojtësin Gerard Pike, përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit.

Ergys Kaçe është vetëm një firmë larg Panathinaikosit.

Trajneri i Teutës, Stavri Nica, foli pas fitores 0-1 kundër ekipit të Osmaniesporit, duke vlerësuar skuadrën e tij për paraqitjen.