Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Luftë dhe pak emocione, Vllaznia dhe Teuta në barazim

03/05/2021 - 20:43

Vllaznia dhe Teuta kanë ndarë pikët në një ndeshje të luftuar mes dy skuadrave në “Loro Boriçi”, por që nuk ka sjellë spektaklin që pritej prej një supersfide të tillë.

Skuadrat kishin shumë frikë për të humbur dhe ishin të vëmendshme në mbrojtje.Rastet më të mira i kishte Vllaznia që rrezikoi dy herë me Imerin, i cili vazhdon të shpërdorojë raste të mira, ndërsa shkodranët goditën edhe shtyllën.

Ndërsa Teuta ishte më shumë në mbrojtje dhe i vetmi rast për t’u shënuar ishte ai i Krasniqit në minutën e 94-t. Shumë pak për të pretenduar më shumë se një barazim në këtë duel, që ktheu durrsakët në vendin e dytë në ndjekje të Partizanit kryesues.

Me këtë barazim, Teuta u ngjit në kuotën e 56 pikëve, 1 më pak se Partizani kryesues, ndërkohë që Vllaznia mban vendin e 3-të me 54 pikë.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zinedine Zidane-Juventus është një dashuri e përjetshme, një lidhje shumë e fortë e cila nuk është zbehur kurrë.

Futbolli francez u zgjua sot me lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta në moshë të re të ish-portieri të PSG, Christophe Revault.

Bashkë me trajnerin Edi Martini në konferencën për shtyp të Teutës para ndeshjes ndaj Bylis ishte i pranishëm edhe mesfushori Emiliano Vi

Trajneri i Teutës Edi Martini doli në konferencë për shtyp për të folur për sfidën ndaj Bylis, ndeshje të cilën durrsakët duhet ta fitojn

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo.

Aksi Paris-Barcelonë është i nxehtë, por me kalimin e ditëve do të bëhet akoma më shumë.

Bledar Mancaku beson se Teuta do t’i shkojë deri në fund objektivit madhor që ka këtë sezon.

Teuta ka vijuar përgatitjet për takim e javës së 32-të ndaj Bylisit.

Në 9 ndeshjet e fundit është aktivizuar 5 herë si titullar dhe 3 herë ka hyrë në fushë nga stoli, por edhe pse ka marë shumë minuta në kë

Objektivi u arrit në mënyrën më të mirë për Interin katër javë para fundit të kampionatit.