Manchester mbulon në para Pogban për të mos u larguar

18/06/2019 - 19:56

Merkatoja sa vjen dhe bëhet me e nxehtë në këto ditë. Të shumta janë ekipet që po shfrytëzojë çdo minutë për ta marrë yjet e çdo pozicioni. Situatë mjaft e nxehtë mbetet ajo mes Pogbas dhe Manchester United.

Francezi nuk është më i lumtur tek Manchester dhe ka kërkuar hapur largimin.Këtë situatë po e monitorojnë Real Madrid dhe Juventus të cilët synojnë të bindin francezin që të bashkohet me ta këtë sezon.

Ndërkohë ka ardhur edhe kundërpërgjigjia e “Djajve të kuq”.Manchester United i ka ofruar një rritje te majme page, francezit. Në qoftë se qëndron 26 vjeçari do përfitojë më shumë se 500 mijë paund në javë. Kjo rritje page mund të bëjë që Pogba të kthejë mendje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mesfushori i skuadrës së Teutës, Florent Avdyli, flet për sezonin e ri dhe beson se do të jetë i suksesshëm.Ai është i bindur se Teuta do

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.