Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Mancini: “Ljajiç meriton ‘çoka’ kokës, ja pse i kemi zhgënjyer tifozët”

08/03/2016 - 20:38

Vendi i tretë mbetet objektivi kryesor për Interin e Mançinit, edhe pse në fund të takimit të djeshëm vetë trajneri pranon se skuadra që drejton është e mbivlerësuar.

“Me paraqitjet që bëmë në fazën e parë kemi krijuar te tifozët iluzionin sikur ne ishim një ekip që mund të shpalleshim kampion. Por ne brenda vetes sonë kurrë nuk kemi besuar te titulli. Unë them se po të arrijmë në vendin e tretë do të jetë një sukses i madh për ne”.

Ljajiç – “Për mendimin tim, ai është një lojtar i madh nëse i referohemi teknikës që zotëron. Unë them se ai ka një problem të madh në kokën e vet. I pëlqen shumë vetja dhe shpeshherë nuk stërvitet siç duhet gjatë javës. Në fushë herë-herë nuk kthehet që të mbrojë. Meriton ‘çoka’ në kokë”. Ai është ende i ri dhe duhet që të rritet sepse ka një të ardhme të artë përpara”.

I tërbuar – “San u mërzita kur shënoi Palermo? Unë them se ishte një gabim trashanik i yni, por nuk u tërbova në atë rast. Unë e kisha me Ljajiçin, i cili nuk ia pasoi topin Perisiç aksionin që i parapriu golit që pësuam”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.