Maradona rikthehet në Europë, do drejtojë Dinamon e Brestit

16/05/2018 - 17:47

   Diego Armando Maradona i ka dhënë fund eksperiencës së tij si trajner i Al Fujairah në Emiratet e Bashkuara Arabe, për të ardhur tashmë në Europë.

El Pibe D’oro do të stërvitë klubin bjellorus të Dinamos së Brestit, marrëveshje të cilën e ka arritur para pak orësh.Por nuk mbaron me kaq, pasi në Bjellorusi Maradona nuk do të bëjë vetëm trajnerin.

Klubi i ka besuar atij edhe rolin e Zëvendës/Presidentit të skuadrës, duke i garantuar plotfuqishmëri në drejtimin e skuadrës.

Dinamo Brest militon në ligën kryesore bjelloruse dhe po investon fuqishëm për të synuar titullin kampion, por edhe ecuri në kompeticionet europiane.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në fillim të sezonit llogaritë janë më se normale, duke u bazuar te merkato apo dhe situata në klub.

Teuta mund të konsiderohet surpriza më e bukur e këtij edicioni, për faktin se “Djemtë e Detit ende nuk kanë treguar limitet e tyre.

Në volejboll për meshkuj janë luajtur dy sfidat të vlefshme për eliminatoret e grupit B të Kupës së Shqipërisë në sallën sportive “Farie

Zlatan Ibrahimovic dëshiron rikthimin te Milani por duket se ka mbetur peng i kontratës së tij me LA Galaxy.

Konkurrenca sa vjen e rritet në Champions League, pasi tashmë nga mbetur skuadrat më të forta.

Një fitore, pesë barazime dhe dhjetë humbje në 16 ndeshje kampionat. Ky sezon i Serie A ka rezervuar pakënaqësi të shumta te Frosinone.

Dopieta e Xherdan Shaqirit, i dhuroi fitoren Liverpulit në sfidën ndaj Mançester Junajtid e vlefshme për kampionatin anglez.

Majkëll Shumaker është duke luftuar prej 5 vitesh me jetën e tij, që prej 27 dhjetorit të 2013-s kur rrëzimi nga skitë në shpatet ë Merib

Zëvendësimi në sfidën ndaj Luganos ka mjaftuar që shqiptari i Kosovës, Benjamin Kololli të shpërthejë duke thyer me grushte stolin e reze

Mbrojtësi shkodran, Enis Hakaj, ishte ndër më të mirët në radhët e Teutës në fitoren e thellë në Fushë-Krujë ndaj Kastriotit.