Martini: Bëmë gabime foshnjarake, shpresova te një ditë “jo” e Granadës, ju tregoj shkakun kryesor të humbjes

17/09/2020 - 18:36

Trajneri i Teutës, Edi Martini, foli pas humbjes 0-4 në shtëpi ndaj spanjollëve të Granadës, ku u shpreh i keqardhur, teksa cilësoi ngarkesën psikologjike si shkakun kryesor të kësaj sfidë.

“Bëmë një ndeshje jo të mirë. Shpresoja një ditë jo për Granadën por ishte ditë jo për ne. U dënuam shumë shpejt. Kundër ekipeve të mëdhaja të bësh gabime të tilla të ndëshkojnë. Nuk ishim të zotë të reagonim.Bëmë gabime foshnjarake. Me ekipe të tilla duhet edhe eksperiencë. Tentuam të qarkullonim topin. Presioni ishte brenda nesh, kjo ndikoi në pësimin e atyre golave.Granada vraponte dyfish më tepër, jo më kot janë në vendin e 6-të në Spanjë, kanë mundur Barcelonën kanë barazuar me Realin. Niveli i tyre është i lartë. Në qoftë se nuk do të kishim pësuar gol aq shpejt, mund të bënim diçka më ndryshe.Unë mendoj që pavarësisht se ishim munduar që ta shfrenonim ekipin dhe mos kishim ngarkesë psikologjike, këto janë ekipe të mëdhaja dhe njeriu kur hyn në fushë, bën gjëra që vetvetiu nuk duhet të bëhen. Ngarkesa emocionale ka qenë shkaku kryesor i humbjes. Vrapuan më shumë se ne dhe ishin agresiv në mesfushë. E kishim vështirë ta nxirrnim topin nga gjysmëfusha jonë.Kemi kohë për fillimin e kampionatit, duhet të fokusohemi fortë atje. Shpresojmë të gjejmë edhe disa lojtarë të tjerë dhe të jemi aty ku duhet të kampionat.Nuk e quaj të mbyllur merkaton. 90% është e realizuar. Pse jo edhe 2 goditje të fundit. Do guxojmë më tepër këtë sezon. Këta djem e kanë rritur stekën. Mbas kampionatit të mirë që bëmë, mendoj që këta djem e kanë çuar veten që të mendojnë për më tepër”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin

Lewis Hamilton mund të jetë në rrugën e duhur drejt titullit të tij të shtatë në Formula 1, por britaniku nuk ka kontratë për vitin 2021.

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka është takuar ditën e sotme me kryeministrin Edi Rama.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është jo vetëm një “saraçineskë” në mbrojtje, por edhe një gjuetar goli në zonën rival

Një postimi i trajnerit të Italisë, Roberto Mançini në “Instagram”, në lidhje me Koronavirusin, që po bën kërdinë në të gjithë botën, pro

Teuta po vijojnë përgatitjet dhe për nisjen e sezonit dhe në kampin durrsak optimizmi është i madh dhe të gjithë besojnë se fitimi i titu

Tetori pa fitore për Shqipërinë dhe Kosovën është reflektuar edhe në klasifikimin botëror të FIFAs-s, ku të dyja përfaqësueset humbasin t

Republika Çeke bëhet shteti i parë europian që ndërpret kampionatin për shkak të shtimit të madh të rasteve me të prekur nga Covid-19.

Dy humbjet e fundit, në kampionat ndaj Kadiz dhe në Champions ndaj Shahtjorit, kanë trazuar ujërat te Reali i Madridit. Pas humbjes së dj