Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Martini: Na duheshin tri pikët, por të rrimë me kokën lart (VIDEO)

26/02/2021 - 19:15

Edi Martini ndjen keqardhje për barazimin me Kukësin, pasi Teuta kaloi dy herë në epërsi, por nuk diti ta ruante avantazhin.

“Më mërzit fakti që na barazuan dy herë, kur ishin në avantazh. Nuk na kishte ndodhur kurrë. Na duheshin tri pikët me patjetër, por ky është futbolli. U tërhoqëm shumë në pjesën e dytë”.

Kukësi, kapitull i mbyllur: “Fola me djemtë, u thashë të shohim ndeshjen tjetër me Vllazninë, të rrimë me kokën lart. Sot e meritonim të fitonim”.

Aleksi, nervoz: “Ai është karakter i vështirë në lojë, e humbet durimin. Na rrezikoi edhe me kartonin e verdhë, ishte shumë nervoz, ndaj e zëvendësuam. I kërkuam të ruajë qetësinë, në lojë është krejt ndryshe nga jeta e përditshme. Duhet të jetë më i matur”.

Goli i dytë i pësuar: “Ishte bosh në mbulim ai që shënoi, pasi nuk është një lojtar shtatlartë. Do e shohim me kujdes, pasi këto janë gabime që të shqetësojnë”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.