Mazzarri në rrezik, tifozët duan Mancinin

02/11/2014 - 17:42

DURRËS, 2 nëntor 2014-  Dy penalltitë e Icardit ndaj Cesenas dhe Sampdorias krijuan iluzionin se ky Inter ishte shëruar nga plagët e një fillim kampionati mes shumë ulje-ngritjesh. Gjithsesi, paqja në "Appiano Gentile" zgjati vetëm pak ditë dhe tashmë Ëalter Mazzarri duhet të shqetësohet vërtet për të ardhmen e tij pasi humbja në "Tardini" mund të ketë shërbyer si pika që mbushi gotën. Interi është mposhtur nga Parma me rezultatin 2-0, në ndeshjen e javës së dhjetë në Seire A. Parma ishte ekipi i fundit në rënditje me tri pikë. Një tjetër ekip që rënditej i fundit, I mposhti zikaltërit disa javë më pare. Cagliari mposhti Interin me rezultatin 1-4. Populli zikaltër zyrtarizon krizën sepse tifozët dëshirojnë largimin e menjëhershëm të teknikut toskan, fati i të cilit mbetet në dorën e presidentit Eric Thohir. Në Parma, skuadra e tij tregoi limitet, por manjati indonezian është tërhequr për të reflektuar rreth vendimit që do të marrë. Presidenti do të rikthehet në Europë të premten për të analizuar situatën por shifrat flasin qartë dhe ndoshta këtë herë as Thohir nuk do të arrijë ta mbrojë trajnerin nga kritikat që kanë vërshuar orët e fundit. 

"Un mio incontro con Mancini a Cesena? Smentisco. Non ho avuto il piacere di incontrarlo, ultimamente non vado nemmeno in tribuna"-"Jam takuar me Mancinin në Cesena? E përgënjeshtroj. Nuk ka dashur të më takoj, së fundmi nuk shkoj as në stadiume", është shprehur Drejtori Sportiv Piero Ausilio. Walter Mazzarri po e humbet busullën, alibia e dëmtimeve nuk qëndron më, tifozët duan largimin e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p

Edi Martini mori drejtimin e Teutës në mes të sezonit, pas shkarkimit të Bledi Shkëmbit.

Në Durrës kanë gjetur një mënyrë origjinale për të mos lënë lojtarët që jetojnë në qytetin bregdetar pa stërvitje.

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë eki

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbolli

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar me keqardhje se një ndeshje e Champions League muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e s

Klubi i Barcelonës ka vendosur që të mos presë më lojtarët dhe ka vendosur në mënyrë të njëanshme t’u shpallë luftë atyre duke shkurtuar

Ish-futbollisti i Ajaksit, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje miqësore të vitit 2017, ndaj Verder Bremer, ndërko