Mbërrijnë hipopotamët, lojtarët braktisin fushën të frikësuar

02/06/2019 - 18:45

Lojtarët e një skuadre regbije në Afrikën e Jugut kanë mbetur të habitur kur kanë parë anës fushës së tyre disa hipopotamë. Ngjarja ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së të premtes. 

Sipas mediave vendase, hipopotamët ishin në kërkim të barit, ndaj dhe kanë “pushtuar” fushën e Letaba Rugby Club. Kjo fushë e regbisë është anës një lumi, që është edhe “shtëpia” e hipopotamëve, që në kërkim të barit kanë gjetur fushën e blertë të regbisë për t’u ushqyer dhe shplodhur.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi po bën gjithcka për të ndërtuar një skuadër të frikshme sezonin e ardhshëm. Bardhezinjtë po tentojnë të rikthejnë në Torino pas

U fol edhe për një transferim të mundshëm te Kukësi, por karriera e Mërgim Mavrajt do të vazhdojë në Bundesligën e dytë gjermane. 

Real Madridi e ka merituar përcaktimin e “mbretit” në blerje yjesh.

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellën e dytë, teksa ka surprizuar me ngjyrën.

Benitez dhe Newcastle nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke bërë që rrugët e tyre të ndahen.

Cristiano Ronaldo ka patur një të ftuar special në bordin e jahtit të tij, aty ku po kalon pushimet verore me familjen e tij.

Kameruni do të përballet ditën e nesërme me Guinea-Bisaun në takimin e vlefshëm për Grupin F të  Kupës së Afrikës.

Luis Suarez është bërë gaz i botës, me një reagim të tij gjatë ndeshjes mes Uruguait dhe Kilit e vlefshme për Kupën e Amerikës.

Mesfushori i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i Kombëtares U-21, Sherif Kallaku, konfirmoi edhe një herë se do të respektojë kontratën me

Teuta ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në tokën bullgare, ku po zhvillon fazën përgatitore në kudër të eliminatoreve europiane, ndërsa