Mbyllet pjesa e parë Danimarkë-Shqipëri, asnjë gol në 45 minuta

04/09/2015 - 21:31

4shtator 2015 – Megjithë rastet që janë provokuar nga Shqipëria, nuk është shënuar asnjë gol që do të çonte në avantazh kombëtaren tonë.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1 me 1, në qytetin e Kopenhagenit, ku jemi përballë Danimarkës, me qëllim kualifikimin në Europa 2016. Në minutën e 24, Cikalleshi goditi me kokë, por nuk rrezikoi dot portën e danezit.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situata e krijuar pas humbjes së Gjermanisë 6-0 ndaj Spanjës në Ligën e Kombeve vazhdon të jetë e tensionuar.

Peshëngritja shqiptare ka humbur të premten një tjetër figurë, pasi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare Haki Agalliu.

Ikona argjentinase e futbollit, Diego Maradona, është larguar të mërkurën nga kjo jetë.

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Argjentina, Napoli dhe e gjithë bota po vajton largimin nga kjo jetë të legjendës së futbollit Diego Armando Maradonës.

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u

Elseid Hysaj po kalon javët e tij të fundit në aventurën te Napoli.

Futbollisti i ekipit norvegjez Molde Sherif Sinian ka shpëtuar mirë në përballjen e mbrëmjes së djeshme me Arsenalin në Ligën e Europës.

Teuta nuk shkoi më shumë se një pikë në ndeshjen e javës së katërt ndaj Vllaznisë.