Me kallashnikov në dhomën e zhveshjes së sportistëve!

12/09/2019 - 22:08

Ekipet sportive që fitojnë një ndeshje të rëndësishme si derbit, zakonisht festojnë fillimisht në fushë, me lojtarët e tifozët.

Pastaj shkojnë te dhomat e zhveshjeve, ku festimet vazhdojnë. Aty mund të vijë edhe trajneri ose menaxheri e t’i thurë lavde lojtarit më të mirë të ndeshjes.

Ka raste kur ky lojtar më i mirë shpërblehet me një dhuratë. Ndonjëherë është shampanjë, ndonjëherë diçka tjetër. Por jo në Rusi.

Ky lojtar hokej në Rusi, i cili e çoi ekipin Izhstal Izhevsk drejt fitores kundër ekipit të derbit, është shpërblyer me një kallashnikov.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj

Barcelona nuk ka hequr dorë nga ideja për të transferuar në "Camp Nou" sulmuesin argjentinas të Interit, Lautaro Martinez dhe këtë e konf

Roma do t’i shitet kompanisë amerikane “Friedkin Group” për 591 milionë euro. 

Teuta e këtij sezoni ishte ndër më të mirat e viteve të fundit, ku spikatën disa lojtarë të rinj, por u konfirmuan edhe disa individë me

Presidenti i Teutës, Edmond Hasanbelli është më i vjetri në detyrë në Kategorinë Superiore, duke e nisur më shumë se dy dekada më parë.

Fitorja e bujshme 9-0 e Riedit, falë së cilës fitoi të drejtën e ngjitjes në Kategorinë e Parë, ka ngritur një pluhur shumë të madh në Au