Mediat portugeze: Sportingu, turpi europian!

06/11/2015 - 16:20

6nentor 2015 - Në Portugali nuk arrijnë ta gëlltisin disfatën e Sportingut të Lisbonës. 3 golat e pësuar nga Kampionët e Shqipërisë kanë rënë si një rrufe në qiell të hapur për luzitanët që nuk i kursejnë kritikat në adresë të skuadrës së drejtuar nga Jorge Jesus. Gazeta “A Bola” përqëndrohet te vështirësitë që po hasin bardhjeshilët në ndeshjet jashtë fushe. “Agjërimi jashtë fushe zgjatet në Europë me një humbje në Shqipëri”, shkruan gazeta më e madhe sportive në vend që propozon si foto kryesore dyluftimin e Bernard Berishës me një lojtar të skuadrës portugeze.

“Mais Futebol” shkon edhe më tej me kritikat duke mos u kursyer aspak ndaj skuadrës nga Lisbona: “Çfarë turpi!” shkruan në faqen e parë të versionit online media luzitane që e cilëson humbjen në Elbasan si një katastrofë të vërtetë. Për të përditshmen tjetër “Record”, zgjedhja e trajnerit për të hedhur në fushë të rinjtë nuk rezultoi një bast i fituar nga trajneri. “Record” e cilëson gjithashtu disfatën në Shqipëri si një film horror. Edhe “Jornal de Noticias” vë theksin në vështirësitë që hasi Sportingu. Sipas kësaj gazete, Luanët e Lisbonës vuajtën në fushë duke pësuar një humbje turpëruese.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.