Merkato cilësore, ja pse pretendojnë titullin durrsakët

17/10/2020 - 15:08

Teuta ka bërë në letër një prej merkatove më cilësore këtë verë sa u përket klubeve të Kategorisë Superiore. Të afrosh njëherësh në skuadër emrat si Dejvi Bregu, Blerim Krasniqi, Erando Karabeci dhe Asion Daja nuk është asnjëherë e lehtë. Investimi që kanë bërë presidentët Edmond Hasanbelliu dhe Ardian Bardhi është shumë i madh për këtë sezon futbollistik.

Duke shtuar këtu edhe afrime të tjera që rrisin konkurrencën dhe janë alternativa serioze për çdo repart si Iran Gonçalves, Denis Pjeshka, Aldrit Oshafi, Brendon Smajli dhe Silvio Zogaj, e bëjnë Teutën të “blinduar” në çdo pozicion. Lufta për një vend titullari është veçanërisht e madhe në mesfushë, aty ku emra si Aleksi, Avdyli, Daja dhe Karabeci, do të luftojnë për dy vende për vetë rolet që kanë.

Ndërkohë, afrimi i Bregut në fundin e merkatos ishte si qershia mbi tortë, pasi vlonjati do të bëjë rolin e Kallakut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më

Humbja ndaj Realit të Madridit në “San Siro” ishte edhe fundi i eksperimenteve për Antonuio Conten, që vendosi të heqë dorë nga prova për

Teuta është parë si një nga pretendentet kryesore këtë sezon.

Një protestë e ashpër në përfundim të ndeshjes ndaj Beneventos i ka kushtuar shtrenjtë sulmuesit spanjoll të Juventusit Alvaro Morata, pa

Një futbollist është regjistruar duke goditur arbitrin me shkelm në stil "kung-fu" pas tensioneve dramatike në fund të një ndeshjeje të r