Mertens në gjurmët e Hamsik, Kina e thërret…

18/03/2019 - 21:51

Dries Mertens mund të ndjekë gjurmët e Marek Hamsik në kinë. Sulmuesi belg ka edhe një vit kontratë me Napolin dhe në verë gjërat mund të ndryshojnë shumë shpejt, por vetë lojtari nuk e përjashtoi këtë mundësi.

Mertens tha se nuk e di se çdo të ndodhë në fund të sezonit aktual, edhe pse synimi i tij është te qëndrojë deri në fund të kontratës me Napolin.

Duke parë që 31-vjeçari nuk luan rregullisht, presidenti De Laurentiis nuk do të refuzonte një ofertë që në verë për lojtarin, i cili do të përfitonte një page prej 6-7 milionë euro në sezon kampionatin kinez.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Argjentina pësoi një humbje shokuese në ndeshjen e parë të Kupës së Amerikës, teksa u mposht nga Kolumbia me rezultatin 2-0.

E ardhmja e Gareth Bale mbetet një çështje për t’u zgjidhur te Reali i Madridit.

Klubi durrsak, pas zyrtarizimit të Aleksit, që vjen nga Luftëtari, ka njoftuar edhe firmën me sulmuesin shkodran, Arlind Kalaja

Goditja e madhe e Teutës në merkaton e verës pritet të jetë një sulmues, i cili do të bëjë diferencën nga pjesa tjetër e grupit

Teuta vijon me intensitet përgatitjet verore e njëkohësisht drejtuesit e klubit po përpiqen të afrojnë lojtarët e duhur për të

Milani ka nisur kontaktet e para me përfaqësuesit e mbrojtësit kroat Dejan Lovren, i cili ka mbetur në stol te Liverpooli dhe po kërkon t

Tani nuk ka më asnjë dyshim, Maurizio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventusit.

Grupi Suning, që ka në pronësi Interin, ka vendosur 120 milionë euro në dispozicion të merkatos së skuadrës zikaltër, për të tentuar të p