Mesi merr çmimin, djemtë e tij “kapen” për Këpucën e artë

17/10/2019 - 20:35

Lionel Mesi ditën e djeshme, ka marrë çmimin “Këpuca e Artë”, të cilin e fitoi sezonin e kaluar. Argjentinasi shënoi 36 gola dhe la në vendin e dytë Mbapenë me 33 gola.

Në ceremoninë e djeshme nuk mund të mungonte familja e Mesit. Dy djemtë e tij Tiago dhe Mateo, ishin ata që u morën trofeun e babait në duart e tyre.Si fillim Mesi ia dha trofeun Tiagos, por Mateo që ia marrë dhe nga sa duket në video është disi i mërzitur.

Moment që ka shkaktuar të qeshura në sallë.Vet Mesi është shprehur se Mateo është fëmija më i zhurmshëm dhe në shumë raste del kundër tij dhe vëllait të madh.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund

Juventus dhe Daniele Rugani duket se do t’i japin lamtumirën njëri-tjetrit në merkaton e janarit.

Kur nuk kanë mbetur shumë ditë përpara nisjes së Botërorit për Klube, kanë filluar provlemet e para për organizatorët.

Vitet kalojnë, “pensionimi” i “yllit” argjentinas i preokupon të gjithë në “Camp Nou”.

Teuta do të presë nesër në fushën e vet skuadrën e Skënderbeut, në orën 16.30, ndërsa durrsakët duan që të marrin 3 pikët në këtë sfidë s

Dëmtimi i rëndë që ka pësuar Duarte po shtyn Milanin të gjejë një zëvendësues për të gjatës merkatos së janarit.

Teuta përgatitet për ndeshjen e së dielës që luan në fushën e vet ndaj skuadrës së Skënderbeut të Korçës.

Teuta është në kërkim të tri pikëve dhe zhbllokimit të sulmit, që korrespondon me pesë javët zhgënjyese.

Erzeni ka arritur të marrë një fitore të pastër ndaj Partizanit në Challenge Cup për volejbollin e meshkujve.

Arsenali nuk po arrin të marrë rezultate pozitive dhe largimi i Unai Emeri nuk ka ndikuar aspak për mirë në skuadër.