Mësim pasdite? Qendra sportive "Juvenilia" në Durrës vjen me propozime mjaft interesante!

11/09/2019 - 20:10

Teksa nisja e vitit të ri shkollor është në prag, Qendra Edukative, Sportive dhe Edukuese “Juvenilia” në Durrës vjen me një propozim mjaft interesant për prindërit që duan t’i çojnë fëmijët e tyre në kurse sportive.

Duke qenë se klasat e ciklit fillor II-V, por edhe nxënësit e shkollave nën rikonstruksion zhvillojnë mësim pasdite, qendra “Juvenilia” propozon orare fleksibël edhe pasditeve, për t’u mundësuar të gjithë fëmijëve t’i përkushtohen sportit, në disiplina të ndryshme. Aktivitetet zhvillohen nga profesori italian Francesco Vitobello.

“Femija yt frekuenton shkollen pasdite dhe nuk arrin te ndjeki kurset sportive? Juvenilia ka zgjidhjen per ju....
Futboll ne oren 18.30
Basketball ne oren 17.30
Multisport ne oren 18.15
",-
njofton shoqata në rrjete sociale Facebook e Instagram.

Ndërkohë, gjithë të interesuarit mund të telefonojnë për regjistrime në numrin e telefonit: 069 990 8213.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas 13 vitesh një histori rrënqethëse është bërë e ditur për mediat për një prej trajnerëve të Premier, Nigel Pearson i cili sot drejton

Pas aksidentit të frikshëm që i kushtoi jetën Paulo Goncalves në etapën e 7-të, Rally Dakar regjistroi një tjetër aksident ku mbeti i pla

Jose Murinho deklaroi dje se Christian Eriksen do të zbresë në fushë në ndeshjen ndaj Watfordit dhe se Interi nuk ka bërë akoma një ofert

Mateo Politano dukej shumë afër kalimit te Roma, por kur pritej vetëm zyrtarizimi i këtij transferimi që do të çonte Spinacolën te Interi

Mini-faza përgatitore ka qënë deri më tani e mbarë për Teutën, ngarkesa fizike është asimiluar në mënyrën e duhur dhe më kryesorja janë s

Sherif Kallaku vendosi të rinovonte me Teutën.

Një lajm i trishtë për botën e futbollit ka ardhur ditën e sotme, teksa legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi ka ndërruar je

Federata skoceze e futbollit për futbollistët e rinj nën 12 vjeç ka marrë një vendim të ri.Arsyeja nuk ka të bëjë me një ndryshim të rreg

Në momentin më të mirë të tij, Cristiano Ronaldo rrezikon që të ndalet.