Milan, Inzaghi: Humbja me Palermon? Faji im

03/11/2014 - 15:21

DURRËS, 3 nëntor 2014-  Humbja ndaj Palermos ka krijuar nje klime plot dyshime tek Milani i Inzaghit qe merr persiper te gjitha pergjegjesite per situaten. "Palermo e meritoi teresisht fitoren. Luajten mire dhe perballe Napolit dhe e thashe qe me perpara qe po kthehen ne nje kundershtar te veshtire gjithsesi, ne jemi ne nje proces rindertimi te ekipit dhe ne nje te tille ndodhin edhe humbjet. Kjo rreshkitje, mund ta quaj te tille, do te na sherbeje per t’u rritur, ndaj edhe ne kete situate nuk duhet te humbasim besimin, edhe pse ndihem keq per faktin qe beme hapa prapa. Tashme nuk eshte momenti qe te gjejme fajtore sepse pergjegjesia bie mbi mua, faji eshte vetem i imi. Presim me padurim ndeshjen me Sampdorian ku do te tentojme te rrimarim forcat”.  Pas humbjes ne “San Siro”, kuqezinjte largohen edhe me shume nga vendi i trete ne klasifikim, që të kualifikon në Uefa Champions League. "Nuk duhet t’i referohemi vetem renditjes, sepse objektivi yne primar eshte rikrijimi i skuadres. Kampionati eshte i gjate dhe une nuk kam krijuar iluzione edhe pas startit shume te mire,  sepse isha i vetëdijshëm për vështirësitë që do të hasnim. Për t’i dhënë vazhdimesi rezultateve te mira na nevojitet me shume kohe. Humbja ndaj Palermos ishte nje blackout per te gjithe ne, por e pranojmë humbjen. Duhet te punoj, me vetevleresimin e lojtareve, te mos harrojme se vijne nga vend i tete ne sezonin e kaluar. Roma nuk u ndertua ne nje dite”. 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p

Edi Martini mori drejtimin e Teutës në mes të sezonit, pas shkarkimit të Bledi Shkëmbit.

Në Durrës kanë gjetur një mënyrë origjinale për të mos lënë lojtarët që jetojnë në qytetin bregdetar pa stërvitje.

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë eki

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbolli

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar me keqardhje se një ndeshje e Champions League muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e s

Klubi i Barcelonës ka vendosur që të mos presë më lojtarët dhe ka vendosur në mënyrë të njëanshme t’u shpallë luftë atyre duke shkurtuar

Ish-futbollisti i Ajaksit, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje miqësore të vitit 2017, ndaj Verder Bremer, ndërko