Milan spektakolar! Përmbys Celtic dhe pret biletën për në fazën tjetër

03/12/2020 - 21:46

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duke siguruar kualifikimin për në fazën tjetër.

Edhe pse në disavantazh të dy golave që në minutat 7 dhe 14, Milani arriti të përmbyste rezultatin duke shënuar 4 gola.

Autorët e golave ishin: Calhanoglu 24, Castillejo 26, Hauge 50 dhe Diaz 82.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi po jeton një prej momenteve më të vësh tira të 10 viteve të fundit, ku ka dominuar totalisht në Itali, ndonëse është ende në ga

Humbja 2-0 ndaj Lestërit në kampionat, e ka komplikuar ndjeshëm situatën te skuadra e Çelsit.

Xhekson Ferreira ka qenë një përforcimi i papritur për Teutën, për vetë mënyrën se si ndodhi.

Sulmuesi i skuadrës spanjolle të Eibarit, Sergi Enrik, ka marrë një goditje të rëndë së fundmi, teksa gjykata e ka dënuar atë me dy vite

Lionel Messi pezullohet dy ndeshje nga Komisioni i Disiplinës për gjestin e të pahijshëm ndaj futbollistit të Athletic Bilbaos, Asier Vil

Në prag sfide ndaj Kastriotit, e cila pritet të zhvillohet nesër në stadiumin e qytetit të Kamzës me fillim nga ora 13:45, në konferencë

Klubi i Teutës bën afrimin e dytë në merkaton e janarit, teksa pas sulmuesit veteran Sebino Plaku, sot është prezantuar zyrtarisht edhe m

Në prag të transfertës me Kastriotin, në konferencën për shtyp të rastit, trajneri i Teutës, Edi Martini, vlerësoi kundërshtarin, duke e