Mjeku: Armstrong nuk ka përdorur doping

15/12/2012 - 12:44

 

Ish mjeku i çiklistit amerikan, Lance Armstrong, i “kryqëzuar” për çështjen e dopingut, mohon çdo lidhje të sportistit me substancat e ndaluara.

Italiani Michele Ferrari foli nga shtëpia e tij, duke theksuar se Armstrong nuk ka përdorur doping, ashtu siç pretendon WADA dhe UCI.

“Nuk e kam parë asnjëherë të marrë doping. Mund të them, nuk e kam parë dhe nuk kam dëgjuar asgjë në lidhje me këtë temë. Ai nuk më ka kërkuar asnjëherë infirmacion për substancat e ndaluara. Lidhja ime me Armstrong ishte shumë e shkurtër dhe okazionale. Ka 6 çiklistë që më akuzojnë por me ta nuk kisha asnjë kontakt dhe nuk u jepja asnjë këshillë”, thekson mjeku.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m

Teuta e mbylli me sukses këtë edicion duke fituar titullin kampion, por koha e festës ka përfunduar dhe kanë nisur përgatitjet për Kupat

Pas Spanjës dhe Suedisë, Covid-19 ka goditur edhe kombëtaren ruse.

Manolo Portanova, futbollisti 21-vjeçar i Xhenoas, i cili në të kaluarën ka luajtur dhjetëra ndeshje me fanellën e përfaqësueseve të mosh

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka patur gjithmonë në radhët e saj emra të spikatur në arenën ndërkombëtare, lojtarë të cilët kanë arrit

Gjithçka është e kryer, skuadra e Romës është një hap larg firmës me Granit Xhakën.

Dejvi Bregu i cili zhvilloi një sezon fantastik ku fitoi dhe “Këpucën e Artë” u shpreh se fitimi i titullit me Teutën ishte fryma e grupi

Iran Zhunior Gonçalves është largimi i parë në radhët e kampionëve të Teutës.

Numërimi mbrapsht ka marrë fund: sot është dita e Turqi-Itali dhe fillimit të “Euro 2020”, e shtyrë për një vit në sajë të shpërthimit të