Moment i sikletshëm, patinatores koreane i hapet kostumi gjatë garës (VIDEO)

Postuar: 12/02/2018 - 12:00

Patinatorja koreane Yura Min ka kaluar një moment delikat gjatë garës të patinazhit artistik për skuadra në Lojërat Olimpike “Pyeongchang 2018”.

Gjatë kohës që patinonte në pistë me partnerin e saj Alexander Gamelan, kopsa që mbante të mbërthyer pjesën e sipërme të uniformës sportiste është hapur.

Për disa çaste patinatorja koreane ka garuar me uniformën e hapur në pjesën e pasme dhe gati e zhveshur në pistë kur ngrinte duart, por disa herë ka ndërhyrë për t’u mbuluar dhe rregulluar uniformën sportive.

Çifti e mbylli me vështirësi garën, duke u renditur në vendin e 9-të dhe grumbulloi 51,97 pikë nga juria.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Sot ka nisur kompeticioni i shumëpritur i Ligës së Kampionëve, ku skuadrat elitare të Europës do të sfidojnë njëra tjetrën për trofeun

   Mediat spanjolle po raportojnë për një tronditje të sportit në këtë shtet ku kampionia e golfit Celia Barquin Arozamena është vrarë në

   Një skedinë e çmendur, që mund ta cilësojmë me plot kuptimin e fjalës, po qarkullon orët e fundit në portalet italiane.

Policia ka nisur hetimet për incidentin e ndodhur gjatë një ndeshjeje në Premier League e Kenia-s, mes Zoo Kericho dhe Bandarit, ku një t

Marouane Fellaini është filmuar ndërsa godet me shuplakë, ose të paktën përpiqet, një tifoz që po filmonte atë dhe shokët e tij të skuadr

Mesfushori i Çelsit, N’Golo Kante, ka bërë që disa tifozë të kalojnë një natë të paharruar.

   Thomas Strakosha ishte heroi i fitores së Lazios kundër Empolit. Portieri shqiptar shmangu golin e barazimit në kohën shtesë.

   Portieri i Portos, Iker Casillas, do të nisë të martën sezonin e tij të 20 radhazi në Champions League, duke thyer rekordin e uellsian