Moratës i kushton shtrenjtë protesta, pezullohet me dy ndeshje dhe humb derbin

02/12/2020 - 22:00

Një protestë e ashpër në përfundim të ndeshjes ndaj Beneventos i ka kushtuar shtrenjtë sulmuesit spanjoll të Juventusit Alvaro Morata, pasi u ndëshkua me karton të kuq dhe tani është pezulluar me dy ndeshje. Vendimi është marrë sot nga Gjykata Sportive, që pasi ka analizuar edhe shënimet e arbitrave për incidentin, ka vendosur ta pezullojë me dy ndeshje spanjollin, duke shtuar edhe më shumë telashet për Pirlon.

Morata humb kështu derbin ndaj Torinos, në plan për këtë fundjavë, por edhe transfertën ndaj Genoas fundjavën e ardhshme, dy ndeshje mjaft të rëndësishme këto për Juventusin, që nuk e ka nisur aspak mirë kampionatin.Sulmuesi spanjoll është i vetmi “pykë” në dispozicion të trajnerit Andrea Pirlo, i cili do të duhet të sajojë repartin e avancuar për dy ndeshjet e ardhshme, teksa gjasat janë që në krah të Cristiano Ronaldos të aktivizohet Paulo Dybala.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ëndrra e çdo fëmije që dëshiron të bëhet futbollist, është të vijë momenti të luajë, shënojë dhe fitojë trofe me skuadrën e zemrës.

Shqipëria rendit e dyta në klasifikimin e përgjithshëm ekipor të SES Cup, aktivitet që u mbajt në Kolashin të Malit të Zi.Kombëtarja Shqi

Sulmuesi 19-vjeçar me origjinë nga Skënderaj i Kosovës, Leon Dajaku ka lënë Bayernin e Mynhut për t’u transferuar te skuadra kryeqytetase

Australia Open ka marrë një goditje të rëndë pasi 47 tenistë duhet të qëndrojnë për dy javë në karantinë, pa u praktikuar dhe stërvitur a

Pas Rebiç dhe Kruniç të cilët dolën të infektuar me COVID para ndeshjes me Juventusin, te Milan është rikthyer sërish ankthi prej virusit

Në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me shitjen e Interit, “Suning” do të respektojë angazhimet e marra për sezonin 2020-2021.K

Fitorja ndaj Bylisit të premten, i ka dhënë mundësinë lojtarëve e stafit të Teutës që të shohin me qetësi e të analizojnë ndeshjet e të s

Drejtori i durrsakëve, Sulejman Starova, po shikon për ndonjë lojtar të spikatur, të cilin mund ta afrojë te Teuta.