“Mos e hapni ‘Camp Nou’, do të ishte bombë”, parashikimi pesimist i ekspertit spanjoll

05/04/2020 - 20:24

Askush nuk e di si do të jetë futbolli në të ardhmen. Federatat dhe Ligat në Europë po punojnë mbi disa skenarë, ndërsa tifozët janë në pritje. Gjithsesi, agjë nuk do të jetë si më parë, ndërsa do të duhet kohë që stadiumet të mbushen.

Një version pesimist për të ardhmen vjen nga Spanja. Sipas infektivologut dhe kërkuesit Oriol Mija, stadiumet duhet të qëndrojnë të mbyllur edhe sikur futbolli të kthehej në fushë. “Mos e hapni “Camp Nou” deri në vjeshtë”, ka thënë eksperti.

Sipas tij, një stadium me afro 100 mijë vende do të ishte një “bombë” për përhapjen e virusit Covid-19.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndeshjet e mëdha të Premier Ligës angleze mund të luhen në fushë asnjanëse për të shmangur grumbullimin e turmave dhe jashtë stadiumit.

Inter mbetet në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me Lautaro Martinez, do të mund Barcelona të paguaj klauzolën e tij të largim

Në sezonin e mrekullive të Atalantës me skuadrën bergamaske që shkruajti historinë duke u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League,

Telonevela Mauro Icardi që zgjati për më shumë se një vit mbyllet me një fund të lumtur për të gjitha palët.

Futbolli në Hungari nisi më 23 maj, por që nga kjo fundjavë qeveria dhe federata në vend rihapën dyert e stadiumeve, duke kthyer tifozët

Grabitjet vazhdojnë të jenë të shumta në Angli, ku shpesh preh e tyre janë bërë edhe lojtarët e skuadrave të ndryshme.

E ardhmja e mesfushorit të spikatur të Teutës  dhe Shpresave Sherif Kallakut duket se do të jetë larg i Shqipërisë.

Teuta ndez “motorët” para rifillimit të kampionatit.

Në gjurmët e Marash Kumbullës është vendosur edhe klubi i Lionit në Francë.

Pasi ia mori Theon, Reali është duke synuar Odegaardin dhe Jovicin.Theo Hernandez është duke shkëlqyer te Milani.