Mourinho mbetet "Special One", në kohë koronavirusi shpërndan ushqime për të moshuarit

24/03/2020 - 22:42

Trajneri  i Totenham Hotspurs, Jose Mourinho ka nvendosur mos qëndrojë në shtëpi në kohën kur koronavirusi ka prekur keq edhe Britaninë e Madhe.

Portugezi ka ndërmarrë një nismë vullnetare në disa lagje të Londrës për të ndihmuar me ushqime të moshuarit që mund të jenë të izoluar në shtëpi prej koronavirusit.Premier League është ndalur por ‘’The Special One’’ ka gjetur mënyrën për të qenë në aksion.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Te Juventusi ka nisur era Pirlo, me ish futbollistin që tani ka marrë laps e letër dhe po planifikon skuadrën e të ardhmes, ndërsa javën

Kristiano Ronaldo, edhe pse i nisi më shpejt seç shpresonte pushimet e tij, pas eliminimit nga Lioni, mbetet gjithsesi futbollisti më i p

Pas humbjes turpëruese të Barcelonës 8-2 nga Bajern Mynihu në Champions, tashmë fjalët se Mesi mund të kalojë tek Interi bëhen më serioze

Manuel Nojer ishte shumë i lumtur për fitoren me spanjollët. Kapiteni i Bajernit tha për mediat gjermane se:

Ishte fundi i sezonit 2007-2008, kur Barcelona e drejtuar atëherë nga Franck Rijkaard e mbylli sezonin pa fituar asnjë trofe dhe të gjith

Nuk ndodh shpesh në një sfidë Champions, aq më tepër kur luhet Bayern Munich - Barcelona të shohesh nje rezultat 8-2.

Massimo Moratti mbetet presidenti i fundit italian që ka fituar Ligën e Kampionëve.

“Kam parë sulme të paarsyeshme kundër skuadrës dhe kundër meje dhe jam mbrojtur shumë pak nga klubi.

Skuadra e Teutës ka lënë Durrësin dhe ka udhëtuar drejt qytetit të Pukës, për të përfituar nga temperaturat më të ulëta atje dhe për të p