MUNDJE, Egzon Shala, medalje bronzi

27/04/2012 - 00:00

 

Në përbërje të Teutës në mundjen e lirë, është edhe sportisti kosovar Egzon Shala. Është kampion i Shqipërisë në peshën 84 kg. Për të flitet se është mjaft i talentuar dhe shpreson për të arritur normat kualifikuese për në lojërat olimpike Londër 2012.

Në veprimtarinë e turit të dytë kualifikues, që u organizua tani së fundi në Sofje (Bullgari), Egzon Shala meritoi medaljen e bronzit.

Në turin e parë u eliminua nga mundësi i fortë armen Gadzhimurad Nurmagedov me pikë teknike 3-1. Por suksesi i kosovarit u arrit në konkurrimin për vendet 3-5.

Shala mundi me tuç mundësin rumun Piotr Janulov dhe më pas zvicerianin Marko Lukas Riesen. Pavarësisht nga medalja që meritoi, kualifikimi për në Londër 2012 mbetet opsion i hapur në garat ndërkombëtare të Finlandës

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri italian i Sportit, Vinçenco Spadafora, ka vendosur që t’i “rrëmbejë” një tjetër favor kryeministrit Konte, i cili kishte urdhëru

Cristiano Ronaldo dhe Hoze Murinjo e nisën mirë aventurën te Real Madrid, ndërsa dy patriotët kishin marrë përsipër t'i dhuronin trofe ma

Pas Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, në “rrjetën” e hetimit të krimit ekonomik në Spanjë ka përfunduar sulmuesi i Atleticos së Madri

Rifillimi i futbollit në Portugali u shenjua nga një ngjarje e rëndë ku u përfshi autubusi i skuadrës kryesuese të kampionatit, Benfica.

Në prag të rifillimit të kampionatit, nga Kolegjiumi i Arbitrave u dha këshillimi që gjyqtarët të jenë më të kujdesshëm.

Maqedonia e Veriut ka zyrtarizuar pezullimin përfundimtar të sezonit.

Ndalesa e gjatë për shkak të pandemisë ka ngjeshur kalendarin e Kategorisë Superiore e për këtë arsye ndeshjet e saj do të kthehen përsër

Paolo Tramezzani rikthehet zyrtarisht në stolin e Sion.

Një tjetër tërmet pritet në dhomat e zhveshjes të Barcelonës.

Edi Martini, trajner i Teutës, mendon se skuadra e tij meritonte me shumë në transfertën me Laçin, por gjithsesi e pranoi se mbërritja me