Mungesa në Champions, shpërthen ironia për Mancester United

19/09/2014 - 08:12

 

Tifozët e Manchester United ende nuk e kanë kapërcyer dot faktin se ekipi i tyre qëndron jashtë Kupave të Europës dhe për më tepër jashtë Champions League. "Djajtë e Kuq" nuk mundën të kualifikoheshin për në Kupat e Europës sezonin e shkuar çka ka sjellë edhe zemërimin e tifozëve. Por ka edhe nga ata tifozë që tallen me mungesën e United. Dje, kur luhej nata e parë e Champions-it, në internet janë shpërndarë një sërë foto-montazhesh që talleshin me Manchesterin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndërsa pandemia e koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin.

Ish-presidenti i Marsejës, Pape Diof, u nda nga jeta ditën e djeshme, në moshën 68-vjeçare, pasi u infektua me koronavirus.

Këshilltari i ekipit të Formulës 1 Red Bull, Racing Helmut Marko i propozoi pilotëve të skuadrës austriake për t’u infektuar me koronavir

“Pape ynë ka vdekur”! Ky është titulli i madh i prestigjiozes franceze “L’Equipe”, që i ka dedikuar faqen e parë ish-presidentit

Klubet në Itali janë ndarë në dysh, me disa që kërkojnë anulimin e sezonit aktual dhe nisjen e përgatitjeve për të ardhshmin, dhe të tjer

Mënyra më e mirë për të harruar izolimin është stërvitja.

Një lajm i bujshëm nga Italia që gjen vend në faqet e para të gazetave spanjolle.

Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare ka dhënë një intervistë për kanalin gjerman “Sport 1”, ku përveç situatës së vështirë që po kalon It

Ndonëse situate me koronavirusin në Europë mbetet shqetësuese dhe në shumë disa shtete është përhapur në masë të gjer, në UEFA nuk kanë n