Mungonte në autobus, Reja kthehet dhe merr Gjasulën nga intervista

11/09/2019 - 22:30

Një moment i cili mund të konsiderohet qesharak është regjistruar gjatë intervistës së Klaus Gjasulës. Mesfushori, i cili ishte protagonist i një ndeshje shumë të mirë dhe me personalitet në rolin e tij të në fushë, teksa po shpjegonte përshtypjet për fitoren ndaj Islandës, është thërritur nga trajneri Reja pasi autobusi ishte bërë gati për t’u nisur. Reja është afruar te lojtari duke i kërkuar të mos fliste më pasi duhej të largohej.

Gjasula, ashtu si edhe në fushë i është përgjigjur menjëherë urdhrave të trajnerit italian, ndërsa kërkoi falje për nxitimin duke u shkëputur me stil nga intervista.Gjasula në këtë ndeshje është vlerësuar si një nga më të mirët në fushë për Shqipërinë, teksa nuk munguan vlerësimet edhe nga Reja, megjithatë italiani edhe pse e kishte një nga më të besuarit në fushë, nuk i toleroi vonesën për në autobus. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas 13 vitesh një histori rrënqethëse është bërë e ditur për mediat për një prej trajnerëve të Premier, Nigel Pearson i cili sot drejton

Pas aksidentit të frikshëm që i kushtoi jetën Paulo Goncalves në etapën e 7-të, Rally Dakar regjistroi një tjetër aksident ku mbeti i pla

Jose Murinho deklaroi dje se Christian Eriksen do të zbresë në fushë në ndeshjen ndaj Watfordit dhe se Interi nuk ka bërë akoma një ofert

Mateo Politano dukej shumë afër kalimit te Roma, por kur pritej vetëm zyrtarizimi i këtij transferimi që do të çonte Spinacolën te Interi

Mini-faza përgatitore ka qënë deri më tani e mbarë për Teutën, ngarkesa fizike është asimiluar në mënyrën e duhur dhe më kryesorja janë s

Sherif Kallaku vendosi të rinovonte me Teutën.

Një lajm i trishtë për botën e futbollit ka ardhur ditën e sotme, teksa legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi ka ndërruar je

Federata skoceze e futbollit për futbollistët e rinj nën 12 vjeç ka marrë një vendim të ri.Arsyeja nuk ka të bëjë me një ndryshim të rreg

Në momentin më të mirë të tij, Cristiano Ronaldo rrezikon që të ndalet.