Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Ndërron jetë ish-lojtari dhe trajneri i njohur si pasojë e sëmundjes së rëndë

01/03/2021 - 15:31

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-futbollisti i njohur dhe trajneri kroat, Zlatko Kranjçar. Kranjçar i cili gjatë viteve 1973-1983 është aktivizuar me Dinamon e Zagrebit dhe nga viti 1983-1990 me fanellën e Rapidit të Vienës ka ndërruar jetë në spitalin “Klinik Merkur” në Zagreb si pasojë e një sëmundje të rëndë.

Kranjçar gjithashtu është aktivizuar edhe me kombëtaren e Jugosllavisë dhe më pas dhe me atë kroate, ndërsa si trajner ai ka stërvitur skuadra si Dinamo Zagreb, Rijeka, Al-Ahli dhe kombëtaren U-23 të Iranit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.