Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Në Argjentinë “kopjojnë” Ballist Morinën, dron me flamur në derbin e Rosarios

03/05/2021 - 22:57

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në Argjentinë, u luajt derbi i Rozarios. Rosario Central sfidonte në shtëpi ish-skuadrën e Leo Messit, Newell’s Old Boys.

Në fillim të ndeshjes ndodhi një episod, që na ngjall nostalgji gjithë shqiptarëve dhe na kujton dronin e hedhur në mes të Beogradit nga Ballist Morina, në ndeshjen Serbi-Shqipëri.

Në minutën e katërt të ndeshjes një dron i ngjashëm me atë të Morinës në vitin 2015, me flamurin e vendasve të Rosario Central, zbriti në fushë dhe iu dorëzua lojtarëve.

Ky episod është bërë viral menjëherë në rrjetet sociale, teksa shumë përshtypje ka lënë gjesti i Pablo Perez, lojtar i Newell, i cili shkoi dhe e shkatërroi dronin. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zinedine Zidane-Juventus është një dashuri e përjetshme, një lidhje shumë e fortë e cila nuk është zbehur kurrë.

Futbolli francez u zgjua sot me lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta në moshë të re të ish-portieri të PSG, Christophe Revault.

Bashkë me trajnerin Edi Martini në konferencën për shtyp të Teutës para ndeshjes ndaj Bylis ishte i pranishëm edhe mesfushori Emiliano Vi

Trajneri i Teutës Edi Martini doli në konferencë për shtyp për të folur për sfidën ndaj Bylis, ndeshje të cilën durrsakët duhet ta fitojn

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo.

Aksi Paris-Barcelonë është i nxehtë, por me kalimin e ditëve do të bëhet akoma më shumë.

Bledar Mancaku beson se Teuta do t’i shkojë deri në fund objektivit madhor që ka këtë sezon.

Teuta ka vijuar përgatitjet për takim e javës së 32-të ndaj Bylisit.

Në 9 ndeshjet e fundit është aktivizuar 5 herë si titullar dhe 3 herë ka hyrë në fushë nga stoli, por edhe pse ka marë shumë minuta në kë

Objektivi u arrit në mënyrën më të mirë për Interin katër javë para fundit të kampionatit.