Neymar e Mbappe në Paris përjetë, befason Al-Khelaifi

13/08/2020 - 20:37

Kualifikimi për në fazën gjysmëfinale bën me krahë presidentin e PSG, sheikun Nasser Al-Khelaifi. Pas sfidës kundër Atalanta, Al-Khelaifi foli për të ardhmen e dy xhevahireve të ekipit, Neymar e Mbappe: “Neymar dhe Kylian janë dy nga lojtarët më të mirë në botë, por ishte ekipi që zhvilloi një ndeshje të madhe dhe pse më duhet ta pranoj që Neymar u tregua shumë i zoti.

Në muajt e fundit ka ndryshuar diçka te ky ekip”, theksoi sheiku duke komentuar më pas të ardhmen e dy yjeve, dy nga lojtarët më të lakuar në merkato, Neymar për një rikthim në “Camp Nou” ndërsa Mbappe i destinuar për të veshur fanellën e Real Madrid: “Të dy lojtarët do të qëndrojnë për jetë këtu”, theksoi shkurtimisht Al-Khelaifi duke treguar qartë ambiciet e tij.

Në fakt presidenti i PSG e ka konfirmuar më shumë se një herë se është e vështirë ti rrëmbesh një lojtarë nëse nuk dëshiron ta shesë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

El Clasico” nuk përfundon kurrë. Polemikat që rrethojnë ndeshjet mes Barcelonës dhe Realit të Madridit janë të pafundme.

"Teuta ka sulmin më të frikshëm në Superiore, titulli kampion mbetet objektivi i vetëm".

Kampionati i Kategorisë Superiore duhet të kishte nisur më 12 shtator, por klubet e organizuara në Ligën Profesioniste të Futbollit mendu

Manchester City ka konfirmuar vdekjen e ish-lojtarit të akademisë së tij, Jeremy Wisten, i cili ndërroi jetë të dielën në moshën 17-vjeça

Ditën e sotme në mediat angleze qarkulloi lajmi se Paul Pogba kishte braktisur kombëtaren e tij.

Marash Kumbulla është dalluar edhe jashtë fushës së blertë, e për këtë mund të flasë shumë ish-profesori i tij i gjimnasit.

Milani merr një goditje të rëndë vetëm disa orë para ndeshjesh ndaj Romës.

Në Itali pritej që numri i tifozëve në stadiume të rritej deri në masën 30%, por shtimi i infektimeve me Covid-19 ka bërë që presidenti G

Teuta e Edi Martinit ka shkëlqyer në testin brenda familjes, duke triumfuar me rezultatin 9-1 ndaj ekipit U21 në ndeshjen e zhvilluar në

Dy muaj pasi përfundoi dënimin në Paraguaj, Ronaldinjo është infektuar me COVID-19.