Neymar “provokim të hidhur” PSG-së, divorci tani është më pranë

14/07/2019 - 17:21

Verën e 2017-ës u bë futbollisti më i shtrenjtë në botë, duke u larguar nga Barcelona drejt Paris Saint Germain, për shifrën stratosferike të 222 milionë eurove, por duket se “feeling”-u me kryeqytetin francez ka zgjatur vetëm dy sezone.Në dy vite PSG-ja ia ka dalë të triumfojë në Francë, por nuk ka lënë gjurmë në Ligën e Kampionëve, ndërsa Neymar ka mbetur gjithmonë larg në renditjen e pretendentëve për të fituar Topin e Artë.

Këtë verë braziliani e ka bërë të qartë që dëshiron të largohet nga Parisi, ndërsa prioritet do të jetë rikthimi te Barcelona, ndonëse nuk përjashtohet as mundësia t’i bashkohet Realit të Madridit.Sulmuesi refuzoi t’i bashkohet PSG-së në grumbullimin parasezonal, duke u gjobitur, ndërsa dje në një intervistë u dha një tjetër goditje francezëve, gjë që konfirmoi thyerjen totale të raportit mes palëve.

“Kujtimi im më i bukur në karrierë, është fitorja 6-1 me Barcelonën, përballë PSG-së, ku përmbysëm humbjen 4-0 në ndeshjen e parë. Kur shënuam golin e parë, dolëm të gjithë jashtë kontrollit, pasi kishim bërë diçka të pabesueshme. Nuk e harroj kurrë atë moment”, tha braziliani. Natyrisht që ai moment ishte një ngjarje jo vetëm për Neymar, por edhe për futbollin botëror, veçse kjo deklaratë e brazilianit, e bërë në këto momente, “minon” raportet e tij me francezët dhe e çon një hap më pranë Barcelonës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

U  ktheu sadopak buzëqeshjen tifozëve durrsakë, të cilët kanë përjetuar ditë shumë të vështirë për shkak të termetit shkatërrues të 26 në

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, sqaroi pse festoi në një mënyrë që nuk e ka bërë kurrë më parë, por edhe për tema të ndryshme.

Mesfushori i Manchester Unitedit, Fred, ka thënë se incidentet raciste, si abuzimet që u drejtuan te ai nga disa tifozë të Manchester Cit

Juventusi pësoi dje në mbrëmje disfatën e parë sezonale, teksa u mposht në “Olimpico” të Romës me rezultatin 3-1 nga Lacio.

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes një qytet të rrënuar nga dhimbja pas tër

Gjatë mërkatos së janarit Interi do të përforcohet me disa lojtarë, të cilët do i vijnë në ndihmë Kontes për vazhdimin e sezonit shumë im

Uestern Junajtid dhe Melburn Viktori, skuadrat ku luajnë Besart Berisha dhe Migjen Basha, respektivisht, janë ndeshur ditën e djeshme.

Tërmeti 6.4 ballsh që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, solli pasoja katastrofike dhe një traumë të madhe për popullin.

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund