Nga Mbappe te Haaland, plani i Real Madrid për një tjetër skuadër “galaktike”

21/05/2020 - 22:40

Për t’u kthyer në kohët kur Real Madrid “rrembente” çdo vit të paktën një nga lojtarët më të mirë të botës, Florentino Perez e ka gati planin e tij. Sipas të përditëshmes madrilène, “AS”, gjithçka nis në sesionin e merkatos së verës.

Goditja e parë e madhe do të jetë ajo e Eduardo Camavinga. Talenti francez 18-vjeçar ndiqet nga klubet më të mëdhenj të Europës, por ai preferon të bashkohet me Zinedine Zidane, madje ka edhe një marrëveshje verbale me klubin “los blancos”. Më pas, në 2021 është radha e Kylian Mbappe.

Edhe për sulmuesin e Paris SG, në Madrid po punojnë prej kohësh dhe vetë futbollisti nuk e ka fshehur asnjëherë dëshirën për të luajtur në “Santiago Bernabeu”. Sa i përket stadiumit, Perez kërkon që në ditën e inagurimit të impiantit të ri në 2022, të ketë një tjetër skuadër “galaktike” si në vitet e arta. Ky mision do të plotësohet me Erling Haaland, një tjetër objektiv i madh në merkato për Real Madrid.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për zyrtarizimin ndoshta duhet të kalojnë edhe disa orë, por tahsmë nuk ka më asnjë dyshim, Marley Aké do të jetë futbollist i Juventusit

Milani pësoi humbjen e dytë radhazi, këtë herë në derbin e Madoninnas, përballë Interit, që e nxori jashtë Kupës së Italisë.

Edi Reja është gati të ulet në pankinën e Napolit deri në fundin e këtij sezoni.

Antonio Conte, në përfundim të derbit me Milanin në Kupëm e Italisë, u shpreh se zikaltrit e merituan fitoren.

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit

Edhe Zhoze Murinjo solidarizohet me ish-lojtarin e tij, Frenk Lampard, për shkarkimin nga stoli i Çelsit pas 18 muajsh dhe si ish-trajner

Blerim Krasniqi ishte autori i golit të vetëm të bluve në barazimin 1-1 që Teuta arriti në shtëpi ndaj Partizanit.

Mes Sergio Ramos dhe Real Madrid duket se kanë lindur problemet e para.

Ashtu si edhe kjo javë që lamë pas, edhe në atë pasardhësen, Kategoria Superiore do të jetë e ndarë në dy ditë.

Ndeshjet e radhës do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gennaro Gattusos.