Nis Olimpiada dimërore “Pyeongchang 2018”, momentet më të bukura (FOTO)

10/02/2018 - 14:20

   Në Korenë e Jugut kanë nisur Lojërat Olimpike dimërore “Pyeongchang 2018”, eventi më i rëndësishëm olimpik sportiv i këtij viti, ku marrin pjesë 92 shtete dhe rreth 6,000 sportistë.

U zhvillua ceremonia e hapjes, e cila do të mbahet mend për faktin se dy Koretë, ajo e Veriut dhe Jugut, garuan së bashku nën të njëjtin flamur.

Madje ishin dy sportiste nga dy Koretë që mbajtën së bashku flakën olimpike në stadium, në prani të 35 mijë shikuesve.

Ndaj dhe ky event është cilësuar si “Olimpiada e Paqes”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve në kuadër të sfidës së të shtunës që do të zhvillojë në Korçë me Skënderbeun.

Ka mbetur vetëm të njoftohet data e inaugurimit të Stadiumit “Al Bayt” në Katar, një nga vendet që do të mirëpresë ndeshjet e “Botërorit

Irani merr vendimin historik për lejimin femrave në stadium për të ndjekur ndeshjet e futbollit.

Teuta luan një ndeshje delikate, pasi do të ndehet me Skënderbeun në qytetin  Korçës, ditën e shtunë në orën 16:00.

Një ish-futbollist holandez është ekzekutuar në një atentat në Amsterdam.

Në Madrid ndaj Atletikos mbrëmjen e djeshme, sigurisht që nuk ishte një ndeshje e lehtë për Juventusin.“Zonja e Vjetër” po fitonte me dy