Një shqiptar pëlqehet nga Juventusi

04/11/2015 - 10:38

4 nëntor 2015 - Fabio Sakaj quhet mesfushori i ri me origjinë shqiptare që është nën vëzhgim nga Juventus. 17­-vjeçari është pjesë e Modenas në Serinë B. Djaloshi i cili është aktivizuar në disa ndeshje në 2 sezonet e fundit mund të bëjë hapin e karrierës së tij. Së bashku me shqiptarin Sakaj në shënjestër të skuadrës bardhezi është edhe Emanuel Besea. “Kemi biseduar më shumë se në një rast për ta, por asgjë nuk është e mbyllur. Të shohim se çdo të ndodhë në janar, presim shumë prej tyre”, deklaroi presidenti i Modenas, Antonio Caliendo për Tuttomercatoweb.com. 

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.

Një ditë pas zbulimit të planit të presidentëve të klubeve më të mëdhenj të Europës të kryesuar nga ai i Real Madrid, Florentino Perez pë