Një hap pranë Milanit, Xhaka gati të kalojë në Serinë A

11/11/2019 - 20:50

Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zviceriane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në Milano.

Milani është shumë pranë marrëveshjes me Xhakën, i cili duket me një këmbë jashtë Arsenalit. 27-vjeçari është në një “konflikt” të hapur me trajnerin dhe tifozerinë e Arsenalit, kështu që largimi do të ishte e vetmja zgjidhje.

Fakti që ai është duke kërkuar shtëpi në Milano, e përforcon edhe më shumë faktin, se Xhaka pritet të transferohet te kuqezinjtë, të cilët po kalojnë një krizë rezultatesh në këto javë në Serinë A.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kampionia e Europës në vitin 1986, Steaua e Bukureshtit, nuk po fiton në kampionatin rumun që prej tri ndeshjes dhe kjo sipas preside

Prestigjozja franceze L’Equipe ka zbuluar një tjetër episod konflikti midis PSG-së e Neymarit.

Tifozët e Bajernit vazhdojnë fushatën e tyre “20splenty” dhe dërguan një tjetër mesazh nga “Stamford Bridge”, për çmimet shumë të shtrenj

Teuta kishte mungesa të rëndësishme për transfertën korçare e cila u zhvillua në fundjavën e shkuar, e madje ranë në sy Renato Arapi por

Florent Avdyli beson te kthesa e Teutës ndaj Kukësit.

Armando Sadiku dhe Keidi Bare mund të përfundojnë shumë shpejt pjesë e një “reality show” duke luajtur në radhët e skuadrës së Malagas.

Italia është kthyer papritur në një nga vendet më të rrezikuara nga Koronavirusi, teksa shumë njerëz në zona të caktuara janë infektuar m

Sadio Mane verën e ardhshme mund të jetë goditja e madhe e Barcelonës në merkato.

Kapiteni i Teutës, Emiljano Vila, pas ndeshjes së humbur ndaj Skënderbeut në Korçë, është shprehur se Teuta duhet të ishte më e qetë dhe