Nuk e pëlqejnë tifozët, Evertoni shkarkon Sam Allardyce

Postuar: 16/05/2018 - 18:12

   Sam Allardyce nuk është trajner i Evertonit në Premier League. Ish-trajneri i Kombëtarës së Anglisë qëndroi vetëm 6 muaj në këtë detyrë, pasi zëvendësoi holandezin Ronald Koeman në nëntor të vitit të kaluar. Klubi nga i Evertonit e zyrtarizoi vendimin me një njoftim në faqen zyrtare, edhe pse Big Sam kishte edhe një vit kontratë me ekipin nga “Goodison Park”.

Evertoni e mbylli Premier League-n në vendin e tetë, duke mbetur jashtë zonën europiane, por më shumë se ky fakt tifozët e “Toffees” kanë mbetur të zhgënjyer nga stili i lojës së aplikuar nga Allardyce.Kjo marrëdhënie aspak e ngushtë mes fansave të Evertonit dhe trajnerit 63-vjeçar i nxiti drejtuesit që të ndërprisnin para kohë marrëdhënien me trajnerin me shumë eksperiencë në futbollin anglez.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Projektorët e “San San Siros” ndriçuan kryeveprën e fundit të Andrea Pirlos.

Aventura e Interit mes më të mëdhenjve dhe më të mirëve të Europës nuk do të jetë e lehtë.

Do të jetë Unai Emeri pasuesi i Arsen Vengerit në stolin e Asenalit.

Tek Teuta, përveç mbijetesës që e siguruan në javën e parafundit të Superiores, duket se gëzojnë edhe për një tjetër çmim, simbolik, por

Tjetër "perlë" e Zlatan Ibrahimovicit në MLS në radhët e Los Angeles Galaxy, por këtë radhë jo për t’u vlerësuar.

Pas suksesit me Lushnjën, Teuta zyrtarisht do të jetë pjesë e Kategorisë Superiore për edicionin e ardhshëm.

   Reali i Madridit shpërdoroi një avantazh të dyfishtë ndaj Vijarealit të shtunën në mbrëmje dhe kjo ishte shenja e fundit një sezoni të

   Real Madrid është i gatshëm të përfshijë Gareth Bale dhe Toni Kroos në një marrëveshje rekord, për të sjellë Neymarin në kryeqytetin s