Nuk ka fitues në “Niko Dovana”, Martini: Na ikën nga duart 2 pikë. Meritonim fitoren! (VIDEO)

21/11/2020 - 20:46

Është mbyllur në barazim pa gola sfida ndaj Teutës dhe Kukësit, e vlefshme për javën e 3-të të Kategorisë Superiore.

Pavarësisht tentativave të shumta, të dyja skuadrat nuk arritën ta dërgonin topin në rrjetë duke u kënaqur me 1 pikë.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, foli pas barazimit ndaj Kukësit. Në prononcimin pas ndeshjes për “Gol pas Goli”, trajneri shkodran u shpreh:

“Më vjen keq, e meritonim ta fitonim ndeshjen. Ishim superiorë. Kukësi vetëm 1 herë shkoi në portë që goditën shtyllën. Në këtë moment na duhen pikët dhe jo loja.

Me çdo kundërshtar bëjmë lojën tonë. Ne gjithmonë brenda apo jashtë bëjmë lojën tonë. Presojmë lartë, krijojmë raste, por edhe fati është pjesë e lojës.

Më vjen mirë për Vllazninë, por jam i fokusuar te ndeshjet e ekipit tim.

Kishim disa raste për shënim. Goditjet standarte nuk na funksionuan siç duhet. Veprimet individuale duhet t’i zgjidhnim më mirë.

Më vjen keq që nuk morëm3 pikë. Diferencat nuk janë aq të mëdha. Më vjen keq që na ikën nga duart 2 pikë. Kontrata me Teutën është deri në fund të vitit.

Janë vetëm 3 javët e parë. E rëndësishme për ne është marrja e pikëve. Nuk i kam parë statistikat, por janë 2 pikë që duhet t’i merrnim. Kemi kohë të rikuperojmë pikët. Djemtë dhanë maksimumin në fushë. Duhet të fokusohemi te ndeshjet e tjera.

Ne jemi profesionistë. Aty ku punojmë kërkojmë të japim maksimumin. Jemi të fokusuar maksimalisht për të fituar ndaj Vllaznisë”, u shpreh Martini.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Christian Eriksen pësoi infarkt në fushë ç’ka trishtoi fansa të futbollit në mbarë

Italia buzëqesh, buzëqesh edhe arkitekti i këtij ekipi, Roberto Mancini, fitorja e pastër 3-0 kundër Turqisë i jep më shumë besim për pje

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m

Teuta e mbylli me sukses këtë edicion duke fituar titullin kampion, por koha e festës ka përfunduar dhe kanë nisur përgatitjet për Kupat

Pas Spanjës dhe Suedisë, Covid-19 ka goditur edhe kombëtaren ruse.

Manolo Portanova, futbollisti 21-vjeçar i Xhenoas, i cili në të kaluarën ka luajtur dhjetëra ndeshje me fanellën e përfaqësueseve të mosh

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka patur gjithmonë në radhët e saj emra të spikatur në arenën ndërkombëtare, lojtarë të cilët kanë arrit

Gjithçka është e kryer, skuadra e Romës është një hap larg firmës me Granit Xhakën.