Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Nuk luajti sepse u bë me djalë, tifozët “kryqëzojnë” kapitenin e Romes

03/05/2021 - 21:45

Roma u mposht dje nga Sampdoria me shifrat 2-0 dhe humbi totalisht shpresat për të zënë një vend në zonën e Europa League në fund të sezonit. Në fushë nuk ishte kapiteni Lorenzo Pellegrini.

Mesfushori vendosi të mos udhëtojë me skuadrën për këtë ndeshje, megjithëse ishte një nga më të rëndësishmet e sezonit për shkak se bashkëshortja e tij lindi djalin e dytë të familjes, Thomas. Pas këtij vendimi të Pellegrinit fansat kanë shpërthyer në kritika për të dhe e kanë bërë këtë në seksionin e komenteve të fotos, ku shfaqeshin duart e tij, partneres dhe Thomasit.

“Urime zonjës, por tani lëre shiritin e kapitenit sepse nuk të përket; Shiriti t’i kthehet Dzekos, ose ta marrë Mancini; Do ta kisha mbrojtur Lorenzon në një ndeshje normale, por në të tilla kushte, si kapiten, nuk do duhej asnjëherë ta linte ekipin në një ndeshje aq të rëndëisshme për asnjë arsye në botë; Qëndro në shtëpi s’ka problem. Sezonin e ardhshëm nuk duam të të shohim te Roma”, ishin disa nga komentet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zinedine Zidane-Juventus është një dashuri e përjetshme, një lidhje shumë e fortë e cila nuk është zbehur kurrë.

Futbolli francez u zgjua sot me lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta në moshë të re të ish-portieri të PSG, Christophe Revault.

Bashkë me trajnerin Edi Martini në konferencën për shtyp të Teutës para ndeshjes ndaj Bylis ishte i pranishëm edhe mesfushori Emiliano Vi

Trajneri i Teutës Edi Martini doli në konferencë për shtyp për të folur për sfidën ndaj Bylis, ndeshje të cilën durrsakët duhet ta fitojn

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo.

Aksi Paris-Barcelonë është i nxehtë, por me kalimin e ditëve do të bëhet akoma më shumë.

Bledar Mancaku beson se Teuta do t’i shkojë deri në fund objektivit madhor që ka këtë sezon.

Teuta ka vijuar përgatitjet për takim e javës së 32-të ndaj Bylisit.

Në 9 ndeshjet e fundit është aktivizuar 5 herë si titullar dhe 3 herë ka hyrë në fushë nga stoli, por edhe pse ka marë shumë minuta në kë

Objektivi u arrit në mënyrën më të mirë për Interin katër javë para fundit të kampionatit.