Nuk pranuan ulje pagash, klubi i madh ndërpret kontratat me pjesëtarët e ekipit

27/03/2020 - 22:52

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë ekipe. Vetëm pak ditë më parë Sioni në Zvicër i ndërpreu kontratën 8 futbollistëve, ndër ta edhe Ermir Lenjani, për shkak se nuk pranuan të ulin pagën e tyre.

Të njëjtën gjë ka menduar edhe një klub i madh si Barcelona, që do kërkojë mirëkuptimin e lojtarëve, për të ulur pagat dhe të mos kenë probleme me financat. Këtë ka bërë edhe Dinamo Zagrebi, me bordin që i ka kërkuar stafit teknik të pranojnë ulje pagash.

Mirëpo këta të fundit kanë refuzuar dhe klubi ka marrë vendimin që t’i shkarkojë të gjithë, përveç trajnerit. Mesa duket shumë ekipe do të jenë në një kolaps të madh financiar, ku pritet të sakrifikojnë edhe lojtarët më të mirë të ekipit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Si sot një vit më parë Massimiliano Allegri i dha fund aventurës me Juventusin skuadër me të cilën fitoi 5 tituj kampion radhazi.

Me  merkaton e verës që po afron, skuadrat evropiane po bëjnë gati planet për lëvizjet e tyre.

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë dhe kapiteni i Paderbornit, Klaus Gjasula, ka një pikë të dobët: kartonët e verdhë!

Panathianaikos nuk u ndahet futbollistëve shqiptarë.

Ndalimi i grumbullimeve në kohën e koronavirusit është diçka e ndaluar nga autoritetet shëndetësore në mbarë botën.

Milani po shton presionin për Denzel Dumfries dhe sipas mediave italiane është ekipi favorit për të firmosur me holandezin.

Nik Kirgios, është padyshim një nga tenistët më funny në historinë e këtij sporti tepër popullor.

Një ngjarje e turpshme ka tronditur botën e futbollit në Angli.

Tashmë temperatura në qytetin bregdetar sa vjen e rritet, por Teuta i është rikthyer fushës.