Përballen dy ekipet që kanë pikë të plota në grupin A

15/12/2012 - 09:34

 

Kupa e Shqipërisë zhvillon sot raundin e dytë të fazës çerekfinale në grupe, ku vëmendja do të jetë në sfidën mes Skënderbeut e Kukësit. 

Në Korçë do të përballen dy ekipet që kanë pikë të plota në grupin A, me verilindorët që do të kërkojnë të bëjnë surprizën edhe ndaj kampionëve në fuqi. Në kampionat, Skënderbeu fitoi pa shumë probleme, duke i shkaktuar Kukësit humbjen e parë, ndërsa sot pritet një tjetër betejë e fortë. 

Ndërkohë, po sot, Kastrioti do të presë në shtëpi Shkumbinin, në një sfidë ku 3 pikët duken të sigurta, pasi peqinasit e kanë mendjen në kampionat, ku rrezikojnë rënien. Gjithsesi, ndeshja kryesore e këtij raundi do të jetë ajo e nesërmja mes Teutës e Flamurtarit, ku ekipi vlonjat do të kërkojë të lërë pas disfatën me Bylisin, që të rikthehet pretendent. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Christian Eriksen pësoi infarkt në fushë ç’ka trishtoi fansa të futbollit në mbarë

Italia buzëqesh, buzëqesh edhe arkitekti i këtij ekipi, Roberto Mancini, fitorja e pastër 3-0 kundër Turqisë i jep më shumë besim për pje

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m

Teuta e mbylli me sukses këtë edicion duke fituar titullin kampion, por koha e festës ka përfunduar dhe kanë nisur përgatitjet për Kupat

Pas Spanjës dhe Suedisë, Covid-19 ka goditur edhe kombëtaren ruse.

Manolo Portanova, futbollisti 21-vjeçar i Xhenoas, i cili në të kaluarën ka luajtur dhjetëra ndeshje me fanellën e përfaqësueseve të mosh

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka patur gjithmonë në radhët e saj emra të spikatur në arenën ndërkombëtare, lojtarë të cilët kanë arrit

Gjithçka është e kryer, skuadra e Romës është një hap larg firmës me Granit Xhakën.