Panucci flet pas barazimit: Kjo ishte arsyeja përse lojtarët nuk shënonin dot

10/10/2018 - 22:18

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka folur menjëherë pas barazimit pa gola ndaj modestëve të Jordanisë.

Në një prononcim për mikrofonin e TVSH-së, tekniku italian theksoi se skuadra e tij duhej të kishte fituar por sipas tij kundërshtari u tërhoq në mbrojtje.

“Kemi pas shumë raste për të shënuar. Meritonim të fitonim ndeshjen. Ishin 10 lojtarë që na mohuan golin pasi u tërhoqën pas duke u mbrojtur.”,- tha fillimisht ai.

“E meritonim fitoren por ishte e pamundur për të shënuar kur kundërshtari tërhiqet dhe mbyllet në portë. Ishin 10 lojtarë që u tërhoqën në zonën e tyre”,- shpjegoi ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kur kanë kaluar më tepër se 9 muaj që nga data kur qendërmbrojtësi dhe njëherazi kapiteni i Fiorentinës, Davide Astori humbi jetën në hot

Talenti 14-vjeçar i Dinamo Bedgrove, Luka Kampanaro ka humbur jetën si pasojë e një dëmtimi që kishte marrë pas një përplasjeje me kundër

Chelsea ka pezulluar 4 tifozë, duke mos i lejuar ata të ndjekin ndeshjet e “bluve” të Londrës, që po zhvillojnë një hetim mbi pretendimet

Pritjes së Gianni De Biasit, për të marrë drejtimin e një përfaqësueseje duket se po i vjen fundi.

Shqipëria dhe Kosova përballë njëra tjetrës në kualifikueset e Euro 2021.

Gjyqtari Klajdi Kola dhe ndihmësit e tij të shumtë në fushë e kaluan pa ndëshkim përplasjen fizike gjatë lojës mes kapitenit të Teutës, T

Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, vazhdon të jetë në qendër të merkatos për sa i përket të ardhmes.

Lajmet të mira për klubet shqiptare në prag të festave të fundvitit.

Pas ditësh të tëra me tentativa, indicie e komente të ndryshme, më në fund është vetë drejtori sportiv i Milanit, Leonardo, ai që sqaron

Vetëm pak muaj në Itali dhe Kristiano Ronaldo duket një italian i vërtetë, sikur ka një jetë që luan te Juventusi, sepse është ambientuar