Paraqitjet fantastike në mbrojtje, Kumbulla në radarët e Juventusit

20/10/2019 - 20:19

Lajm i bujshëm nga Italia: Juventusi është duke vëzhguar nga afër mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Nisja e mirë që i ka bërë kampionatit italian ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave në Serinë A, mes tyre edhe “Zonja e Vjetër”.

Dëmtimi për një kohë të gjatë i Xhorxho Kielinit i ka detyruar bardhezinjtë që të shfaqin interes konkret për shqiptarin. Talenti kuqezi ka qenë një nga zbulimet e këtij sezoni dhe është përfshirë në formacionin më të mirë të këtyre javëve të para në Serinë A.Dhe kur ka talente të tilla, Juventusi është gjithmonë aty për të përfituar.

Për më tepër që Marash Kumbulla ka thënë se Xhorxho Kielini është shembulli i tij. Do të gjendej në një skuadër të madhe, me shpresën për t’u rritur akoma më shumë. Kumbulla bëri debutimin me Kombëtaren shqiptare në minutat e fundit kundër Moldavisë dhe kjo lëvizje e Edi Rejës ishte për ta bërë përjetësisht kuqezi talentin 19- vjeçar.Mediat italiane shkruajnë se Juventusi ka vëzhguar me vëmendje dhe nga afër Kumbullën në ndeshjen me Napolin, pasi e konsideruan një sfidë të rëndësishme për të parë rritjen e tij graduale.

Për Kumbullën kanë shfaqur interes edhe skuadrat e Fiorentinës dhe Napolit. Këta të fundit janë shtangur nga kërkesat e Veronës, e cila mund ta lërë të lirë lojtarin vetëm për 10 milionë euro. Pas këtyre muajve të parë në Serinë A, vlera e kartonit të shqiptarit ka pësuar një rritje të jashtëzakonshme. Aktualisht kartoni i tij është 3 milionë euro, duke qenë lojtari i pestë më i shtrenjtë i kuqezinjve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Racizmi është një nga çështjet më të diskutuara në futboll kohët e fundit, teksa shpesh herë nga ky fenomen janë prekur lojtarë të ndrysh

Pol Pogba është dhe mbetet një objektiv i Juves, aq sa media angleze, duke rënë në dijeni edhe të disa prej emrave të merkatos së janarit

Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zviceriane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në

Ditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares, Emanuele Ndoj dhe Myrto Uzuni, ku kanë folur për grumbullim

Vijojnë ofendimet në kor për mamanë e futbollistit të Romës, Nikolo Zaniolo.

Stadiumi i ri në kryeqytet që do të mbajë emrin “Air Albania”, ka një impiant të ngjashëm në pamjen e jashtme dhe të brendshme në Meksikë

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman i ndau rrugët me trajnerin Niko Kovac pasi që lojtarët e skuadrës

Kohë krize te Arsenali, që në katër ndeshjet e fundit ka arritur të grumbullojë vetëm dy pikë.

Napoli është në krizë të thellë rezultatesh, por edhe identiteti.

Menjëherë pasi publikoi listën me 26 futbollistët e grumbulluar për ndeshjet e fundit eliminatore ndaj Andorrës dhe Francës, trajneri i S