Partizani i dyti, barazoi 2-2 me Skënderbeun

27/05/2017 - 22:26

Partizani e mbylli I dyti kategorinë Superiore. Të kuqtë barazuan 2-2 në javën e 36-të në Korcë duke patur për protagonist Bathën dhe Kalarin që shënuan dy gola mjaft të bukur dhe falë ndeshjeve direkte arritën të siguronin vendin e dytë pavarësisht se Plaku dhe Gripshi barazuan rezultatin.

Në Korcë dy ekipet ishin të zhveshura nga objektivat dhe në garë ishte vetëm vendi I dytë simbolik. Gjithsesi Skënderbeu dhe Partizani u përpoqën t’I bënin një mbyllje të mirë kampionatit dhe ndeshjes nuk I munguan rastet. Të kuqtë patën meritën që e zhbllokuan sfidën shumë shpejt që në të 3-tën me anë të Bathës, që pas një lëvizje të bukur në zonë mposhti Shehin.Skënderbeu u përpoq të reagonte me goditje nga distanca me Muzakën e Gavazajn që nuk gjetën kuadratin në të 12-tën e 18-tën, ndërsa në minutën e 19-të ishte Xhika që reagoi mirë ndaj James.

Me një goditje nga distance provoi të rrezikonte dhe Vila por nuk e shënjestroi sic duhet portën. Ndërsa rasti I fundit në pjesën e parë I takoi Ekubanit në të 43-tën por dhe ky nuk e pati të saktë shënjestrën. Pjesa e dytë nisi pak më e ngadaltë por e nxehu Kalari që me një goditje të jashtëzakonshme në të 65-tën dyfishoi shifrat për kryeqytetasit.Në të 69-tën, Partizani ju afrua dhe golit të 3-të por Ekuban gaboi përballë Shehit. Nuk fali ndërkohë Plaku 1 minutë më pas që dërgoi topin pas shpatullave të Xhikës.Në fund Gripshi arriti të barazojë shifrat por nuk ndryshoi asgjë në pozicionet e ekipieve me Partizanin që u rendit I dyti në një sezon ku ëndrrat dhe dëshirat ishin për më lartë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!:

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania Suning, njëkohësisht pronarët e Interit po punojnë fort për të sjellë një biznesmen tepër serioz dhe të fortë për të marrë aksio

Armando Sadiku kthehet te Lugano në Superligën e Zvicrës, ekip ku luajti për herë të fundit në elitën e futbollit helvet para se të niste

Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, është gati t’i bashkohet skuadrës italiane të Ferrar

Milani ishte në ndjekje të bomberit të Genoas Kriztozof Piatek por së fundmi gjerat morën tjetër rrjedhë.

Mbrojtësi i Teutës, Ditmar Bicaj ka folur për fazën përgatitore, ndeshjet miqësore, objektivat e skuadrës si dhe çështjen titull.

Një episod i rëndë ku u përfshi piloti rus Andrey Karginov ndodhi në gjatë një gare në Dakar 2019.

Për Sami Khediran sezoni aktual pritet të jetë i fundit me Juventusin.

Mesut Ozil dhe Arsenali janë gjithnjë e më të ndarë.

Reali i Madridit mposhti mbrëmjen e djeshme Betisin me rezultatin 1-2 në një sfidë ku nuk mungoi tensioni.

Këmbëngulja e Mauricio Sarrit ka detyruar drejtuesit e Çelsit të planifikojnë një ofertë konkrete për Gonzalo Higuainin.