Partizani i dyti, barazoi 2-2 me Skënderbeun

27/05/2017 - 22:26

Partizani e mbylli I dyti kategorinë Superiore. Të kuqtë barazuan 2-2 në javën e 36-të në Korcë duke patur për protagonist Bathën dhe Kalarin që shënuan dy gola mjaft të bukur dhe falë ndeshjeve direkte arritën të siguronin vendin e dytë pavarësisht se Plaku dhe Gripshi barazuan rezultatin.

Në Korcë dy ekipet ishin të zhveshura nga objektivat dhe në garë ishte vetëm vendi I dytë simbolik. Gjithsesi Skënderbeu dhe Partizani u përpoqën t’I bënin një mbyllje të mirë kampionatit dhe ndeshjes nuk I munguan rastet. Të kuqtë patën meritën që e zhbllokuan sfidën shumë shpejt që në të 3-tën me anë të Bathës, që pas një lëvizje të bukur në zonë mposhti Shehin.Skënderbeu u përpoq të reagonte me goditje nga distanca me Muzakën e Gavazajn që nuk gjetën kuadratin në të 12-tën e 18-tën, ndërsa në minutën e 19-të ishte Xhika që reagoi mirë ndaj James.

Me një goditje nga distance provoi të rrezikonte dhe Vila por nuk e shënjestroi sic duhet portën. Ndërsa rasti I fundit në pjesën e parë I takoi Ekubanit në të 43-tën por dhe ky nuk e pati të saktë shënjestrën. Pjesa e dytë nisi pak më e ngadaltë por e nxehu Kalari që me një goditje të jashtëzakonshme në të 65-tën dyfishoi shifrat për kryeqytetasit.Në të 69-tën, Partizani ju afrua dhe golit të 3-të por Ekuban gaboi përballë Shehit. Nuk fali ndërkohë Plaku 1 minutë më pas që dërgoi topin pas shpatullave të Xhikës.Në fund Gripshi arriti të barazojë shifrat por nuk ndryshoi asgjë në pozicionet e ekipieve me Partizanin që u rendit I dyti në një sezon ku ëndrrat dhe dëshirat ishin për më lartë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Karlo Ançeloti nuk ka dashur të hyjë në polemikat për penalltinë, por ka analizuar ndeshjen, duke u projektuar te dueli i radhës, ndaj Ju

Drejtuesit e Milanit, përpara mbylljes së merkatos, duan t’i dhurojnë trajnerit Marko Xhampaolo një përforcim të fundit cilësor.

Një situatë e pazakontë u regjistrua ditën e djeshme në ndeshjen e kampionatit kroat mes skuadrave Zapresiç dhe Lokomotivës së Zagrebit,

Një situatë e pazakontë u regjistrua ditën e djeshme në ndeshjen e kampionatit kroat mes skuadrave Zapresiç dhe Lokomotivës së Zagrebit,

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur dje në ndeshjen hapëse të kampionatit italian mes Parmës dhe Juventusit, dhe protagonistë kanë qen

Ashtu siç ishte lajmëruar më herët, të premten u bë edhe hapja e plotë për publikun, e hotelit “J-Hotel”, që është në pronësi të kampionë

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, foli pas triumfit ndaj Bylisit, ku u shpreh: 

Rezultati 1-0…

Kapiteni i Teutës, Renato Arapi, shënoi golin e fitores në sfidën ndaj Bylisit. Në prononcimin e tij mbrojtësi u shpreh:

Lorenco Vila ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë në ndeshjen e djeshme.

Skënderbeu e nisi me një fitore të vështirë sezonin e ri futbollistik.