Partizani-Teuta, “festival” golash

05/09/2015 - 15:59

5shtator 2015 - Gola të shumtë u shënuan në miqësoren zhvilluar në kompleksin “Tirana Internacional” në Pezë Helmës, ku skuadra e Partizanit fitoi 3-2 ndaj Teutës.Edhe pse durrsakët kaluan të parët në avantazh me anët të Lamçes (10’), të kuqtë e kryeqytetit barazuan shpejt me Bicajn (15’), që do të çelte serinë e golave të Sukajt (35’ dhe 40’), i cili do të shënonte dy herë radhazi.

Në pjesën e dytë të miqësores, ku u bënë edhe shumë zëvendësime nga trajnerët Magani dhe Starova, futbollistët durrsakë të Teutës do ta ngushtonin diferencën në 3-2, pas golit të Hilës (58’), por pa arritur të barazonin.Trajneri Starova e nisi miqësoren me formacionin e tij më të mirë, duke hedhur në fushën e lojës Xhikën, Fejzullahin, Bicajn, G.Krasniqin, Kalarin, Tafilin, Bathën, Trashin, Mazrekajn, Plakun, Sukajn. Do të aktivizoheshin në pjesën e dytë edhe Vashaku, Nikoliç, Vrapi, Vidoviç, Morini, Daja, Qaqi, Ibrahimi dhe Hasa.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Barcelona është shumë pranë kolapsit financiar dhe një falimenti të mundshëm që do të shkatërronte për shumë vite klubin katalanas.

Teuta do të luajë nesër në 16:45 me Kastriotin, në duelin që vlen për javën e gjashtë të Superligës shqiptare.

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më