Pas Rashicës, Milani ia vë syrin edhe Xhakës

07/11/2019 - 18:06

“Rossoneri” synojnë ta shfrytëzojnë situatën e turbullt të futbollistit kosovar në Arsenal. Xhaka e humbi shiritin e kapitenit dhe mediat e huaja shkruajnë se ai mund të largohet nga “Emirates Stadium” gjatë dimrit.Milani po planifikon të bëjë përforcime në afatin kalimtar të janarit.

Dhe, portali italian “Calciomercato” shkruan se gjiganti italian ia ka vënë syrin mesfushorit kosovar, Granit Xhaka.Përfaqësuesi zviceran së fundmi e humbi shiritin e kapitenit tek Arsenali pas përplasjes së tij me tifozët e klubit anglez pas zëvendësimit të tij në ndeshje me Crystal Palace. Gjithashtu, mediat e huaja shkruajnë se futbollisti kosovar mund të largohet nga “Emirates Stadium” gjatë dimrit.

Ai është përballur kohë pas kohe me kritika për formën e tij të shfaqur në Londër.Milani është duke ngecur me të madhe këtë sezon në Serie A dhe ka paralajmëruar përforcime në afatin kalimtar të janarit.Krahas Xhakës, shtatë herë kampioni evropian po e kërkon edhe futbollistin tjetër nga Kosova, Milot Rashica.Mediat gjermane shkruajnë se për yllin e Werder Bremenit, Kuqezinjtë janë të gatshëm t’i shpenzojnë 20 milionë euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova dhe Anglia zhvilluan mbrëmjen e djeshme ndeshjen e fundit kualifikuese, aty ku anglezët arritën të fitonin me rezultatin 0-4.

Shqipëria nuk arriti ta mbyllte fushatën kualifikuese për në Europian me një rezultat pozitiv, duke u mundur me shifrat 0-2 nga Franca.

Në takimin Juventus-Milan, më shumë sesa fitorja që u mundësoi bardhezinjve kthimin në majën e renditjes, u komentua zëvendësimi i Kristi

Mediat franceze kanë shkruar se mbrëmjen e djeshme është vërshëllye himni i Francës në shenjë proteste për shkak të incidentit që ndodhi

Benjamin Mendi, futbollisti i Francës, pas ndeshjes me Shqipërinë foli për përballjen e fituar, atmosferën në stadium dhe për ata që u ha

Megjithëse jo në mënyrë fort të dukshme, prej disa javësh Ivan Rakitiç manifeston dëshirën e tij për të pasur më shumë minutazh dhe konsi

Skuadra e Teutës, po vijon punën me intensitet të lartë nën urdhrat e trajnerit Bledi Shkëmbi, duke menduar për ndeshjen e radhës të kamp

Një trajner është gjithmonë në diskutim pas humbjeve, por me sa duket edhe pas fitoreve, sidomos kur ata janë shumë të thella.

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka dalë në një konferencë zyrtare, ku foli rreth impiantit "Air Albania Stadium" dhe përparimit t