Pat Fry: Ferrari po punon për vitin tjetër

18/09/2014 - 19:41

 

Drejtori i inxhinierëve të Ferrarit, Pat Fry kërkon që skuadra e Ferrarit të qëndrojë e bashkuar dhe të vazhdojë përpara në rrugën e nisur sepse ajo që ka më shumë rëndësi në këto momente është puna për makinën e sezonit të ardhshëm. “Në Monza kaluam një fundjavë të vështirë por duhet të qëndrojmë të bashkuar dhe të përqendrohemi për të arritur rezultatet sa më të mira sepse do të jenë të nevojshme për paketën që kemi aktualisht. Në këtë fazë të sezonit, fabrika në Maranello po punon për makinën e vitit të ardhshëm. Gjithsesi, do të zhvillojmë shumë teste për të marrë sa më shumë të dhëna nga njëvendëshja F14 T e cila duhet të na ndihmojë për të përmirësuar sa më shumë makinën e sezonit të ri”. Në vijim, kryeinxhinieri i kokëkuqes u përqendrua te gara e kësaj fundjave në Singapor. “Temperaturat janë ende shumë të larta dhe në Singapor do të garojmë në rreth 30 gradë celcius. Duhet të jemi të kujdesshëm me sistemin e frenimit dhe atë të ftohjes së motorit. Marina Bay është një pistë qytetëse që kërkon një makinë perfekte nga ana aereodinamike”. Aktualisht, Ferrari renditet në vendin e katërt të klasifikimit për konstruktorë me 162 pikë, 15 më pak se Williams Mercedes që mban një pozicion më lartë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vetëm një pandemi globale si Covid-19 mund të largonte vëmendjen nga futbolli por dhe në këtë kohë krize gjithëpërfshirëse për futboll vi

Të flitet për sport në këto momente është shumë e vështirë në çdo vend të botës aq më tepër në Itali ku lufta me koronavirusin në javët e

Pjesa më e madhe e kampionateve në Europë janë pezulluar për shkak të koronavirusit.

200 mijë euro vetëm e vetëm për t'u kthyer në vendlindjen e tij.

Lajm tronditës për futbollin spanjoll dhe të gjithë botën e futbollit.

Për një futbollist është shumë e vështirë të qëndrojë i ngujuar në shtëpi, pa e parë për ditë të tëra fushë.

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p