Përgjaket ndeshja e futbollit, 3 të vdekur dhe shumë të plagosur

18/08/2019 - 20:47

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Ndeshja ishte planifikuar të zhvillohej mëngjesin e sotëm në orën 3:30, por është shtyrë për shkak të trazirave të mëdha që ndodhën. Incidentet e para filluan që në momentin kur autobusi i skuadrës së Mataguas po shkonte drejt stadiumit, teksa u godit me shkopinj dhe shishe, ku mbetën të plagosur edhe 4 lojtarë.

Sipas raporteve të para, 3 persona kanë mbetur të vdekur, pas përplasjeve midis tifozërive. Pas trazirave ndeshja është pezulluar menjëherë, dhe tifozët u përpoqën të largohen nga stadiumi, por gjetën rrugën e daljes të bllokuar nga policia, të cilët përdornin gaz lot sjellës.Gjatë largimit të turmës, disa njerëz janë shtypur, duke parë ferrin me sytë e tyre.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida e kthimit e raundit të 1/8-ave mes Inter dhe bullgarëve të Ludogorets do të luhet të enjten e ardhshme në San Siro siç është në pro

Massimo Moratti në një intervistë për mediat italiane foli për periudhën që ka qenë president i Interit, për ecurinë zikaltërve në këtë s

Numri i viktimave nga Coronavirusi është rritur në Itali dhe emergjenca ka kapur kufirin maksimal.

Shqipëria në basketboll për meshkuj ka arritur të marrë fitoren e parë në eleminatoret e botërorit 2023.

Martin Breithueit ishte një nga sukseset e skuadrës së Setienit përveç fitores bindëse ndaj Eibarit.

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti