Përleshje e madhe në sfidën Gjeorgji-Ukrainë

16/01/2020 - 18:42

Dueli i mundjes mes Gjeorgjisë dhe Ukrainës në turneun e lirisë u shndërrua në përleshje masive të pothuajse të gjithë akterëve të të dyja përfaqësueseve.

Në ndeshjen midis gjeorgjianit Zurab Erbotsanashvili dhe ukrainasit Kasan Zakari, me peshë deri në 79 kg, incidenti filloi kur ukrainasi qëlloi shuplakë rivalin.

Ky menjëherë u përgjigj dhe me disa grushte dhe më pas gjithçka arriti të kulmojë…

Pasoi një shkëmbim i goditjeve nga të dy palët, gjyqtarët dhe të tjerët prezent disi arritën të qetësonin dhe të ndanin aktorët dhe epilogu ishte diskualifikimi i dy garuesve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar

Reagim i ashpër i Kryemistrit të Shqipërisë, Edi Rama, për thyejen stolave të shumtë në stadiumin modern “Air Albania” nga tifozët e Tira

Skënderbeu dhe Teuta kanë dhuruar një ndeshje spektakolare me plot pesë gola të shënuar.