Peshëngritësit drejt Tajlandës/ Kombëtarja po përgatitet për botërorin

14/09/2019 - 18:07

Kombëtarja e peshëngritjes përgatitet për kampionatin botëror që zhvillohet në Tajlandë dhe që ka një rëndësi shumë të madhe për sa i përket kualifikimit të sportistëve për në olimpiadën e vitit të ardhshëm Tokio 2020.

Në stërvitjen e tyre të fundit në kryeqytet, të gjithë peshngritësit ishin mbledhur në Parkun Olimpik në kryeqytet për testet përfundimtare nën udhëheqjen e trajnerit të kombëtares Sokol Bishanaku.

Aktualisht sportisti që është më pranë sigurimit të pikëve për pjesëmarrje në olimpiadë është Briken Calja, dhe pas tij janë Erkand Qerimaj dhe Krenar Shoraj, ndërkohë që Daniel Godelli e ka të pamundur të sigurojë pikët për olimpiadë pas dështimit të sigurimit të pikëve në garat e kaluara ndërkombëtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sandro Tonali do të jetë futbollisti i radhës që do t’i bashkohet Interit gjatë merkatos së kësaj vere.

Vdes në moshën 61-vjeçare, Gynter Mair, ish-portieri i Trentos në vitet ’80 dhe ’90 pas një shoku anafilatik që shkaktoi sulmi i disa gre

Trajneri Martini ka kohë ta përgatisë skuadrën deri më 27 gusht për ndeshjen me Beitar Jerusalemin.

Beitar Jerusalemi është një ekip shumë i fortë dhe ndaj tij duhet shumë kujdes.

Duke parë ecurinë në sezonin e fundit të skuadrës së Beitar Jerusalemit, rivalëve të Teutës në Ligën e Europës, vihet re se lojtarët e su

Antonio Conte i kënaqet kualifikimit në gjysmëfinale të Europa League dhe lojës së skuadrës së tij, edhe pse e ka ndonjë rezervë të vogël

Lacio ka tentuar sërish t’i ofrojë Veronës një ofertë të kënaqshme për të marrë mbrojtësin Marash Kumbulla.Sipas “Il Messaggero”-s, klubi

Për vite me radhë ishte ndër protagonistët më spektakolarë të Serisë A, tani Alvaro Recoba nis një aventurë krejt të re, shumë larg nga b

Pavarësisht fitores së titullit kampion, te Reali i Madridit, eliminimi i shpejtë nga Champions-i, shihet gjithmonë si një dramë e madhe,

Më shumë se 20 milionë (euro) arsye për t’i shkuar deri në fund turneut.