Pezullohet 8 muaj presidenti i Trabzonsporit, mbylli në stadium arbitrin

05/11/2015 - 14:49

5 nëntor 2015 - Veprimi i bërë nga presidenti i ekipit të futbollit të Trabzonsporit në Turqi, i cili i mbylli në stadium për të paktën 4 orë arbitrin Sahan dhe asistentët e tij, e ka detyruar Federatën Turke të Futbollit ta pezullojë atë për 8 muaj nga çdo aktivitet futbollistik, ndërsa e ka gjobitur edhe me 50 mijë euro.

Veprimi i Haciosmanoglu erdhi pas një ndeshjeje që ekipi i tij zhvilloi ndaj Gaziantespor. Ai ishte mjaft i irrituar pas këtij takimi për mosakordimin e një penalltie në favor të Trabzonsporit. Pas përfundimit të ndeshjes, Haciosmanoglu reagoi ashpër ndaj arbitrit Sahan, ndërsa e mbylli atë së bashku me asistentët për të paktën 4 orë në stadium.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.