Plas te Reali, zbulohet biseda e Benzemasë me shokun e skuadrës

28/10/2020 - 22:47

Reali i Madridit i shpëtoi turpit në minutat e fundit ditën e djeshme në Ligën e Kampioneve, teksa arriti të barazojë 2-2 Myshengladbahun, me Benzema në minutën e 87 dhe Kasemiro në minutën e 93’.

Megjithatë është zbuluar një bisedë e shkurtër në tunel, mes Benzemasë dhe mbrojtësit Ferland Mendi. Mediat spanjolle zbulojnë se sulmuesi i thotë shokut të skuadrës që të mos i pasojë më Vinisiusit: “Mos i paso më atij, vëlla. Ai po luan kundër nesh”, dëgjohet Benzema teksa i thotë shokut të skuadrës.

Mesa duket francezi ka qenë tepër i irrituar me mënyrën sesi po luante Vinisius dhe për këtë arsye kërkoi që të mos i pasonin topat atij. E vërteta është se pas largimit nga fusha të brazilianit erdhi edhe barazimi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në fushë ka bërë rivalë të tërbohen, por edhe jashtë fushave Diego Armando Maradona kishte miq e armiq, ndonëse pas ndarjes nga jeta e kë

Qeveria e Argjentinës ka njoftuar se do të mbajë tre ditë zie kombëtare për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit Diego Armando Mara

I lumtur për suksesin që skuadra e tij arriti në transfertën e San Siros ndaj Interit, trajneri i Realit të Madridit Zinedine Zidane në k

Diego Armando Maradona, legjenda e futbollit botëror që u nda nga jeta një ditë më parë e ka lënë mesazhin që dëshiron t’i shkruhet mbi v

Nga sot një vit më parë Shqipëria përjetoi një tmerr të vërtetë pas atij tërmeti të frikshëm me epiqendër Durrësin.

Lionel Messi ka shkruar një mesazh ngushëllimi për vdekjen e legjendës argjentinase të futbollit botëror, Diego Armando Maradona.

Trajneri i Teutës, Edi Martini nuk fshehu dot zhgënjimin pas barazimit 0-0 me Vllazninë në Durrës.

Është mbyllur në barazim pa gola supersfida mes Teutës dhe Vllaznisë e vlefshme për javën e katërt të Kategorisë Superiore.

Vdekja e Diego Armando Maradona, idhullit dhe ikonës kombëtare, i cili vdiq pas një arresti kardiak këtë të mërkurë, e zhyti Argjentinën

Eshte ndarë nga jeta ditën e sotme legjenda e futbollit, argjentinasi Diego Armando Maradona.